Fitness – krótka historia światowego fenomenu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Od kilku sezonów bycie „FIT” jest absolutnie w modzie. Zdrowy styl życia, na który składa się zrównoważona, bogata w warzywa i owoce dieta oraz aktywność fizyczna, zrzesza coraz większą grupę wyznawców.

Jedną z głównych form aktywności, szczególne promowaną przez topowe polskie trenerki, jest Fitness. Jednak czy wiemy skąd Fitness do nas przyszedł i jakie są jego początki? W poniższym artykule przedstawimy Ci garść najważniejszych informacji dotyczących tego fenomenalnego zjawiska!

Fitness – jak to wszystko się zaczęło?

Korzeni Fitnessu możemy doszukiwać się w popularnym w latach 70tych aerobiku. Niniejsza forma aktywności fizycznej, opracowana przez Dr. K. Coopera opierała się na wykorzystaniu form gimnastyki rekreacyjnej w połączeniu z zestawem ćwiczeń pozytywnie wpływających na nasz układ krążenia. Jednak aerobik stał się absolutnym hitem dzięki słynnej aktorce J. Fondzie, której nienaganna sylwetka stała się żywym dowodem na skuteczność wykonywania niniejszych ćwiczeń. Rytmiczne ruchy, wykonywane w takt energicznej muzyki zrzeszały sobie coraz większą rzeszę fanek, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również na całym świecie.

Fitness – kiedy do nas dotarł?

Fitness, a właściwie aerobik, dotarł do Polski dopiero w pierwszej połowie lat 80tych, a jego prekursorką na naszym terenie była znana gimnastyczka H. Fidusiewicz. To właśnie ona otworzyła pierwszy w Polsce klub Fitness, który stanowił wzór dla rozwoju podobnych miejsc w naszym kraju. Dzisiaj Fitness to znacznie więcej niż ćwiczenia w takt muzyki. Niniejsza forma aktywności fizycznej łączy w sobie elementy siłowni i sztuk walki, które w połączeniu stanowią o nieprawdopodobnym wpływie na kształt i formę naszego ciała.

Fitness – dlaczego warto spróbować?

Zajęcia fitness to forma aktywności ruchowej, która świetnie sprawdza się nie tylko w procesie kształtowania naszej sylwetki, ale również zwiększania wydolności oraz wytrzymałości układu krążenia. Dzięki ćwiczeniom wchodzącym w zakres Fitnessu jesteśmy w stanie już po pierwszych kilku tygodniach odczuć znaczące zmiany wytrzymałości naszego organizmu. Z dnia na dzień możemy nie tylko obserwować spadek wagi, ale również poprawę jędrności i sprężystości naszej skóry. Fitness w połączeniu ze zrównoważoną dietą, nie powinien być chwilową modą, ale nowym stylem życia, który zapewni nam zdrowie i wspaniałą formę fizyczną na wiele lat.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.