Nauka pływania na wakeboardzie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wakeboard jest to sport wodny, który ma dużo wspólnego ze snowboardem i surfingiem. Tez mamy tu specjalną deskę dzięki której ślizgać się możemy po wodzie. Dodatkowo nie jest to trudny sport do opanowania. Warto jednak wiedzieć nawet podstawowe rzeczy aby być już przygotowany.

Sprzęt do wakeboardu

Podstawowy sprzęt to na pewno będzie specjalna deska, dobrana pod naszą wagę, tak aby była odpowiednio wyporna oraz łatwa dla nas w manewrowaniu. Na wodę na pewno nie wyjdziemy bez kamizelki, która pozwoli nam utrzymać się na powierzchni w razie upadku. Kolejną rzeczą z ekwipunku jest na pewno kask. Szczególnie gdy pływamy tam gdzie są przeszkody. Dzięki niemu nie rozbijemy sobie o nie głowy. To by było praktycznie tyle jeśli chodzi o wyposażenie. Każdy taki sprzęt oferuje profesjonalny wakeshop, ale można raczej bez większych przeszkód wypożyczyć na miejscu w wakeparku.

Gdzie pływać

Od razu mówię, na początki na pewno przyda nam się instruktor oraz profesjonalny wakepark, dostosowany do nauki pływania. Nauka pływania pod okiem doświadczonej osoby pozwoli nam na uniknięcie błędów i szybsze opanowanie jazdy w dobrym stylu. Jest bardzo dużo spotów w Polsce gdzie można się umówić na lekcję z instruktorem. Wakeboard jest o wiele łatwiejszy do opanowania niż inne sporty wodne. Po nauczeniu podstaw, na co zwykle wystarcza ludziom około jedna godzina z doświadczoną osobą, można samemu doskonalić swoje umiejętności.

Jak pływać

Na pewno wszystkiego dowiecie się na pierwszej lekcji z instruktorem także ja Wam tylko przybliżę pewno podstawy. Otóż, podstawowym błędem jest ciągnięcie za linę podczas startu i jazdy. Kończy się to najczęściej utrata równowagi i kąpielą. Po drugie, ręce powinny być przyciągnięte do biodra wysuniętego do przodu. Kolejną ważną kwestią ze względu na komfort jazdy jest prawidłowe ustawienie nóg na desce. Aby sprawdzić, która noga powinna być z przodu należy wykonać manewr ślizgania. Jeśli lewą nogę mamy z przodu to jesteśmy regular, a odwrotnie to goofy. Tak też ustawiajmy nogi na desce.

Jeśli lubimy przypływ adrenaliny i sporty wodne to wakeboard jest dla nas. Jest to relatywnie nowy sport, ale z dostępnością wakeparków nie ma większego problemu. Praktycznie w okolicy każdego większego miasta znajduje się spot gdzie możemy popływać. Najczęściej jest on razem z zapleczem relaksacyjnym gdzie po wyczynach na wodzie możemy odpocząć.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.