Domowa drabinka gimnastyczna – z akcesoriami czy bez?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Drabinka gimnastyczna to idealne rozwiązanie dla użytkowników w każdym wieku. Pozwala na wsparcie treningu osoby aktywnej fizycznie, ogólny rozwój koordynacji ruchowej u dziecka, czy przeprowadzenie rehabilitacji w domu seniora. Poza podstawową formą drabinki istnieje szeroki wybór akcesoriów, w które można ją wyposażyć. Kiedy domowa drabinka gimnastyczna powinna posiadać akcesoria? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Jakie akcesoria możemy wybrać?
  • Drabinka bez akcesoriów
  • Drabinka z akcesoriami

We wpisie dowiesz się jakie akcesoria można dobrać do drabinek gimnastycznych, czym cechuje się samodzielnie funkcjonująca drabinka a czym drabinka z akcesoriami.

Jakie akcesoria możemy wybrać?

1.Drążek z regulacją wysokości – jego wysokość można dopasować idealnie do wzrostu i wieku użytkownika, co oznacza że kupiona dla dziecka drabinka będzie mu służyła na każdym etapie rozwoju. Na drążku można wykonywać podciąganie, zwisy, półzwisy, czy podciąganie nóg. Ćwiczenia kształtują mięśnie ud, bicepsów, pleców oraz ramion.

2.Trapez – to idealny element dla aktywnych dzieci. Maluchy uwielbiają bujanie, które kształtuje zmysł równowagi i koordynację ciała. Huśtanie pozwala się rozluźnić i zrelaksować np. w przerwie w nauce. Huśtawkę można umieścić na dowolnej wysokości drabinki i zablokować stoperami. Trapez poza kołysaniem umożliwia wykonywanie zwisów i różnego typu podciągania.

3.Drabinka linowa – wzmacnia i ćwiczy prawidłowy uchwyt dziecka, poprawia także koordynację ruchową i wyczucie równowagi u dziecka. To idealny element na wzbogacenie domowej drabinki gimnastycznej.

4.Lina gimnastyczna – także wpływa na poprawny uchwyt, ćwiczy mięśnie ramion i wzmacnia kondycję. Wpływa na zręczność i poczucie równowagi. Zajmuje niewiele miejsca na drabince i jest prosta w montażu.

5.Obręcze na linach – to idealny dodatek do ćwiczeń akrobatycznych oraz różnego rodzaju terapii. Umożliwia huśtanie, różnego rodzaju podciąganie i wykonywanie przewrotów. Idealnie nadaje się dla dorosłych oraz dla dzieci.

Drabinka bez akcesoriów

Domowa drabinka gimnastyczna charakteryzuje się szeroką uniwersalnością ćwiczeń. Jeżeli jesteś osobą uprawiającą sport będzie to dla ciebie idealny sposób na przeprowadzenie treningu w domowym zaciszu. Drabinka bez akcesoriów umożliwia wykonywanie szerokiego wachlarza ćwiczeń takich jak: zwisy, półzwisy, wyrzuty nóg w tył, podciąganie wszelkiego rodzaju, brzuszki, pompki, ćwiczenia rozciągające, ćwiczenia rehabilitacyjne i wiele innych.

Drabinka z akcesoriami

Drabinka wyposażona w różne akcesoria, na pewno sprawi większą radość młodszym użytkownikom. Aby zdecydować się na konkretne elementy wyposażenia drabinek, warto wybrać się z dzieckiem na pobliski plac zabaw. Zaobserwujemy które elementy placu zabaw najbardziej podobają się dziecku i na których pociecha spędza najwięcej czasu. Z pewnością maluch ucieszy się z posiadania mini placu zabaw, w swoim pokoju.

Artykuł została napisany we współpracy z https://romana.com.pl/kategoria-produktu/drabinki-gimnastyczne/.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.