Jak wybrać odzież termoaktywną?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Aktywność sportowa to Twoje życie? Uwielbiasz wypady w góry, zimowe szusowanie po stokach? Biegasz nawet, wtedy kiedy jest maksymalnie zimno, a deszcz leje się z nieba? Bielizna termoaktywna to podstawowe wyposażenie sportowca, bo jak wiadomo, wszystko zaczyna się pod ubraniami. Dlaczego jest taka ważna? NA co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model?

Po co nam bielizna termoaktywna?

Kiedy poddajemy się maksymalnemu wysiłkowy, nasz organizm produkuję większą ilość potu. Mając pod sportowym strojem zwykłą bieliznę np. z bawełny ta, pod wpływem wilgoci, staje się mokra i powoduje dyskomfort. Zaczyna nam się robić zimno, możemy szybciej się przeziębić oraz nieprzyjemnie otrzeć sobie skórę. Takim scenariuszom, w pełni zabiega bielizna termoaktywna, która wykonana jest z tworzyw przeznaczonych dla sportowców.

infografika

Jak działa dobra bielizna termoaktywna?

Zadaniem każdej bielizny termoaktywnej jest odprowadzenie nadmiaru potu z powierzchni skóry na zewnątrz materiału. Drugim jej zadaniem jest izolować nas od zbyt niskich temperatur, dzięki czemu utrzymamy idealną ciepłotę ciała, nawet w minusowych temperaturach. Korzystając z bielizny termoaktywnej, zapewnimy sobie komfort termiczny oraz nie dopuścimy do przemoczenia i otarć.

Duże znaczenie, jeśli chodzi o bieliznę termoaktywną, mają parametry i wykonanie materiałów, z jakich robiona jest bielizna. Istnieją trzy rodzaje parametrów bielizny, na które możemy się zdecydować: parametr cienki i gruby, który przeznaczony jest do stosowania w okresie zimowym i przejściowym, oraz lekki, który stworzony jest na lato oraz do uprawniania sportów indoorowych. Tutaj pamiętaj, aby zwrócić uwagę na oddychalność, dzięki niej Twoja bielizna będzie swobodnie oddychać.

Jak wybrać materiał?

Najważniejszy w wyborze jest materiał, który odpowiada za właściwości naszej bielizny. Sprawdź czy oddycha, dobrze odprowadza wilgoć ze skóry i izoluje ciepło. Każda bielizna, która ma za zadanie dobrze izolować ciepło, musi być wykonana z dwóch warstw materiału: polimidowej, która odpowiada za to, by nasza skóra była sucha, oraz zewnętrznej, która ma izolować. Sprawdź również, czy producent obiecuje szybkie schnięcie materiału oraz antyalergiczne właściwości materiału. Dobrze jest ocenić, czy materiał będzie odporny na zaciągnięcia i mechacenie.

Dobrze dobrana bielizna termoaktywna powinna być jak druga skóra. Doskonale dopasowywać się do naszej budowy oraz być elastyczna. To pomoże transportować wilgoć na zewnątrz oraz zapewni swobodę ruchów i komfort użytkowania.

Wybór bielizny powinien zależeć od temperatury otoczenia, sportu, który uprawiamy oraz intensywności. Dobrze dobra bielizna powinna:

  • zatrzymywać odpowiednią ilość ciepła, by nie doprowadzić do nadmiernego przegrzania i ochłodzenia ciała,
  • zapewniać komfort noszenia,
  • osuszać naszą skórę poprzez odprowadzanie potu na zewnątrz.

Wybierając strój sportowy, bieliznę termoaktywną chcemy być pewni ich jakości, odporności na czynniki zewnętrzne i wytrzymałości. W sklepiguana.pl znajdziesz wysokiej jakości bieliznę termoaktywną oraz inne elementy stroju sportowego, które zapewnią Wam komfort użytkowania oraz wytrzymałość na lata. Wejdź i sprawdź naszą ofertę!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.