Dietetyk stacjonarny czy online?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wiele osób stale szuka nowych wymówek w kwestii odchudzania, zdrowego trybu życia jak i poprawy swojej sylwetki. Z pomocą przychodzi nam internet, w którym bez wychodzenia z domu możemy skontaktować się z dietetykiem i praktycznie od zaraz rozpocząć nowe życie. Dietetyk online zaczyna zdobywać coraz większą popularność – nic jednak dziwnego, ponieważ w dzisiejszych czasach ludzie bardzo cenią swój czas. To właśnie z myślą o nas, osobach stale zabieganych powstają wirtualni dietetycy. Nie musimy wybierać się do żadnej poradni, a cała współpraca odbywa się internetowo.

Czym zajmuje się dietetyk?

Dietetyk wdraża w nasze życie szczegółowo opracowany plan żywieniowy, który niczym nie różni się od tego, który byłby układany podczas konsultacji w cztery oczy. Plan zostaje ustalony tak, by zgadzać się z naszymi kulinarnymi preferencjami. Nie musimy martwić się o obecność nielubianych przez nas potraw w codziennej diecie. Nie musimy również katować się dietami znalezionymi w internecie. Otrzymujemy całkiem nową, indywidualną i idealnie współgrającą z naszym ciałem listę potraw, jakie będą uczestniczyły z nami w walce o wymarzoną figurę.

Wszystko to bez wychodzenia z domu i oczekiwania w długich, ciągnących się z nieskończoność kolejkach. Wirtualny dietetyk zapewni nam jadłospis zawierający różnorodne produkty, które tworzą razem swoistą bombę witaminową i zapewniają sytość do końca dnia. Raz na zawsze możemy pożegnać się z głodówkami. Poradnie internetowe zdają się nie mieć żadnych wad. Czy rzeczywiście tak jest?

Wizyta u dietetyka

Tradycyjna wizyta nie zawsze odbywa się w porze dnia, w której nam pasuje. Ta odbywająca się online jest w tej kwestii dużym udogodnieniem. To oszczędność czasu i pieniędzy dla osób, które mieszkają z dala od miasta. Samo ułożenie diety online trwa krócej, niż w poradni do tego przeznaczonej. Wirtualne odchudzanie ma jednak pewną wadę, jaką jest brak bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nie mamy tutaj możliwości dokładnego zbadania naszego ciała, wymierzenia go. Dietetyk nie wie także o naszych chorobach metabolicznych, ponieważ nie ma możliwości ich zdiagnozowania. Cały wywiad wypada więc w tym wypadku mało szczegółowo. Jednak takie badania możemy uzupełnić w dowolnym punkcie oferującym takie usługi.

Jakiego dietetykaw wybrać?

Oferty, jakie znajdujemy w sieci wydają nam się bardzo atrakcyjne ze względu na swoją niską cenę. Niestety musimy pamiętać, że niektórym nie zależy na naszym zdrowiu i pragną nas tylko wykorzystać. Internet idealnie się do tego nadaje. Nie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy osoba podająca się za dietetyka rzeczywiście posiada fachową wiedzę z zakresu odchudzania, odżywania i dietetyki. Należy więc korzystać tylko z zaufanych i sprawdzonych przez inne osoby stron. Cena nie może być zbyt niska – takie powinny nas odstraszać, a nie zachęcać.

Przy wyborze dietetyka kierujmy się tylko i wyłącznie naszym zdrowiem, dlatego jeśli zależy nam na bardzo szczegółowym wywiadzie i dopracowanej diecie, powinniśmy wybrać dietetyka doświadczonego, z wieloma pozytywnymi opiniami. Jeśli zależy nam na szybkim kontakcie z dietetykiem i wdrożeniem diety, konsultacja dietetyczna online to nasza jedyna deska ratunku.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.