Kilka mitów o aparatach ortodontyczny

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Jeżeli Twoje zęby są nierówne, zgryz nie jest idealny, z całą pewnością musisz zadbać o ich wygląd. Nie zawsze jednak mamy ochotę na to, aby udać się do dentysty i założyć aparat ortodontyczny. Dlaczego? Powodów jest wiele. Na ogół wydaje nam się, że aparat na zębach będzie nam przeszkadzał w jedzeniu, codziennej aktywności fizycznych, czy też będzie przeszkodą w czasie kontroli na lotnisku. Sprawdź czy aparat ortodontyczny naprawdę będzie przeszkodą w codziennym życiu?

Mity w leczeniu ortodontycznym

Współcześnie, pomimo, że leczenie ortodontyczne staje się w Polsce bardzo popularne, to jednak wciąż krąży wiele mitów, które sprawiają, że często nie chcemy zakładać aparatu. Warto obalić najpopularniejsze mity i udowodnić, że aparat nie wpływa na jakość naszego życia i nie ogranicza go.

MIT 1- Leczenie ortodontyczne jest skuteczne jedynie wśród dzieci

Na leczenie ortodontyczne i korygowanie naszego zgryzu, nigdy nie jest za późno. Efekty są znakomite nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale również wśród osób dorosłych. Wady zgryzu bowiem nie tylko wpływają na piękno i estetykę naszego uśmiechu, ale również mogą utrudniać gryzienie oraz oczyszczanie zębów. Tym samym jeżeli jesteśmy świadomi zagrożeń jakie płyną ze złego zgryzu, w każdym wieku warto zastosować aparat ortodontyczny, a dobry ortodonta pomoże dobrać właściwy model.

MIT 2 – Nosząc aparat nie możemy uprawiać sportu

Wiele osób twierdzi, że aparat na zębach neguje możliwość uprawiania sportu. Przeciwnie, aparat ortodontyczny wcale nie przeszkadza, abyśmy każdego dnia uprawiali sport i żyli aktywnie. Przeciwnie wielu zawodowych sportowców nosi aparat korygujący zęby. Nosząc aparat bez żadnych obaw możemy uprawiać na przykład fitness. Żadne z ćwiczeń nie jest wiec ograniczone przez aparat. Jeżeli więc ćwiczysz fitness i nie wyobrażasz sobie bez niego życia, nie ma przeszkód aby nosić w tym samym czasie aparat. Pamiętać jednak trzeba, że warto uważać nosząc aparat jeżeli uprawiamy na przykład boks.

Mit 3 – Aparaty ortodontyczne aktywują bramki kontrolne na lotnisku

Nowoczesne aparaty nazębne, implanty czy też protezy zębowe nie wywołują efektu magnetycznego. Są zbyt małe, aby mogły pobudzić do pracy czujniki metalu punktów kontrolnych. Z całą pewnością nosząc aparat ortodontyczny, możesz bez żadnych obaw udać się na lotnisko.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.