Soczewki kontaktowe – pielęgnacja, zakładanie, zdejmowanie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zdejmowanie i zakładanie soczewek kontaktowych powinno być poprzedzone dokładnym umyciem i wysuszeniem rąk. Miesięczne szkła wymagają codziennej pielęgnacji, mycia w specjalnym płynie oraz przechowywania w pojemniku. Aplikacja soczewek jest szybka i bezbolesna.

Soczewki kontaktowe miesięczne – pielęgnacja

W prawidłowym korzystaniu z soczewek kontaktowych najważniejsze jest ścisłe przestrzeganie trybu ich noszenia. Soczewki Ultraflex miesięczne wymagają specjalnej pielęgnacji. Nie wolno czyścić ich wodą z kranu czy śliną. Do dezynfekcji soczewek używa się specjalnych płynów, które można kupić u okulisty. Codziennej higieny wymaga również pojemnik na szkła, który trzeba czyścić i dokładnie osuszać po użyciu szkieł.

Soczewki kontaktowe jednodniowe, czyli jednorazowego użytku

Jednodniowe soczewki kontaktowe przeznaczone są do jednorazowego użytku i nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Po całym dniu szkło wyjmuje się na noc z oka i wyrzuca do kosza, by rano założyć zupełnie nową parę.

Zakładanie soczewek, krok po kroku

Problem z założeniem soczewek może się pojawić za pierwszym razem, kiedy oko nie jest jeszcze przyzwyczajone do noszenia szkieł kontaktowych. Przed ich założeniem należy bardzo dokładnie umyć ręce, najlepiej w delikatnym antybakteryjnym mydłem. Ręce osusza się niestrzępiącym się ręcznikiem, ponieważ drobne elementy tkaniny mogą przenieść się z palców do oka, co w efekcie może wywołać podrażnienie. Przed umieszczeniem soczewki w oku należy sprawdzić, czy jest ona wywinięta w odpowiednią stronę. Materiał hydrożelowy wystarczy umieścić na palcu. Jeżeli soczewka ma kształt półkolisty, oznacza to, że można zacząć zakładanie. Palcem jednej dłoni należy rozchylić górną i dolną powiekę, a drugą ręką umieścić szkło w oku. Zakładanie soczewek kontaktowych ułatwi skierowaniu wzroku ku górze. Po zamknięciu oka i kilkukrotnym zamruganiu, szkło powinno dopasować się do gałki ocznej.

Jak zdjąć soczewki?

Soczewki zdejmuje się na koniec dnia, po wcześniejszym umyciu dłoni i dokładnym osuszeniu rąk. Wzrok należy skierować ku górze i powoli zbliżać palec do oka, kierując się w jego dolną część. Soczewkę zsuwa się w dół, następnie delikatnie zdejmuje palcem wskazującym i kciukiem. Szkła kontaktowe do wielokrotnego użytku należy przepłukać płynem do soczewek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.