Jaką muzykę zabrać ze sobą na siłownię lub do biegania?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W obecnych czasach nastała moda na zdrowy tryb życia, sport i bycie “fit”. Bieganie, regularne wizyty w siłowni czy inne aktywności fizyczne są oczywiście jak najbardziej wskazane i każdy powinien uprawiać jakieś sporty. Co zrobić, aby uprzyjemnić sobie poranny jogging czy wizytę na siłowni?

Słuchanie muzyki podczas ćwiczeń jest doskonałym pomysłem nie tylko na przyjemniejszy sposób spędzenia tego czasu, ale również pobudzą naszą kondycję i dodadzą energii, dzięki czemu uzyskamy jeszcze lepsze wyniki. Która muzyka będzie zatem najlepsza do ćwiczeń?

Muzyki słuchamy w wielu różnych sytuacjach – w domu, w pracy, w samochodzie, podczas wykonywania codziennych czynności. Pozwala nam się zrelaksować, poprawia humor, umila czas. Idąc na siłownię zabierz ze sobą swojego smarfona, dzięki któremu możesz słuchać muzyki ze słuchawek za pośrednictwem aplikacji z muzyką lub korzystając z radia internetowego na przykład Tuba.fm. Wówczas wystarczy dostęp do internetu i posiadamy nieograniczony dostęp do ulubionej muzyki.

Najlepsza będzie oczywiście muzyka o szybszym rytmie, energetyzująca, która wyzwoli w nas energię. Niewskazane są natomiast piosenki usypiające, o powolnym rytmie – ten rodzaj muzyki zostawmy na wieczór, kiedy będziemy chcieli się zrelaksować i odprężyć. Dynamiczna muzyka będzie zatem podczas ćwiczeń strzałem w dziesiątkę. Nie tylko znakomicie pobudza, ale także systematyzuje ruchy. Dzięki niej możemy także zapomnieć o zmęczeniu i skupić się tylko na ruchu, a nie wysiłku jaki w niego wkładamy.

Warto również postawić na taką muzykę, która swe dźwięki skupia głównie na tonacji i rytmie, a nie na słowach. Może to motywować nas mimowolnie do śpiewania, co podczas ćwiczeń nie jest najlepszym pomysłem. Przez to szybciej łapiemy zadyszkę, co z kolei powoduje zmęczenie i spadek sił.

Materiał opracowany we współpracy z Tuba.fm.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.