Jak zapewnić sobie komfortowy sen?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Faktem jest, że każdy z nas lubi spać, wypoczywać, aby rano budzić się w pełni sił, z głową nowych pomysłów do zrealizowania. Sen jest dla człowieka, jedną z podstawowych życiowych funkcji i tylko dzięki niemu mamy adekwatną ilość energii, aby prawidłowo funkcjonować. Każdego dnia spędzamy około siedem godzin dziennie w łóżku, dlatego też warto zadbać, aby nasz sen był komfortowy, przynosił wypoczynek, ale zarówno dbał o kręgosłup.

Czy warto inwestować w jakość snu?

Czy warto zainwestować w jakość naszego codziennego snu? Czy inwestycja ta musi być duża? Czy wystarczy zainwestować tylko jeden raz? Oczywiście, mowa tutaj o poduszkach ortopedycznych, które sprawiają, że w czasie snu możemy troszczyć się o zdrowie naszego kręgosłupa, a jednocześnie doskonale wypoczywać.

Poduszka ortopedyczna jest sprzętem medycznym, dzięki któremu kręgosłup, a zwłaszcza odcinek szyjny może zachować neutralną pozycję. Tym samym zachowuje on naturalną krzywiznę, zwaną lordozą szyjną. Prawidłowe ustawienie, które gwarantuje nam stosowanie poduszki ortopedycznej sprawia, że kręgosłup po całym dniu, w czasie którego jest w nieustannym napięciu odpoczywa w najdogodniejszym dla niego ustawieniu. Poduszka ortopedyczna sprawia, że dyski, które nie pozostają obciążone lepiej się uwadniają, zaś mięśnie relaksują. Konsekwencją jest to, że rano budzimy się wypoczęci, w pełni sił i bez bólu a także bez uczucia sztywności kręgosłupa.

Poduszka ortopedyczna, do spania na brzuchu, plecach i boku

Współcześnie na rynku istnieje bardzo wiele modeli poduszek ortopedycznych, które stworzone są w taki sposób, aby spełnić oczekiwania każdego użytkownika. Tym samym wybierając poduszkę zwróćmy uwagę na to, w jakiej pozycji najczęściej śpimy i jaka pozycja jest naszą ulubioną. Możemy zdecydować się na wybór poduszek zarówno do spania na plecach, brzuchu, czy też na boku. Zaznaczyć należy, że najzdrowszą pozycją do snu jest pozycja na boku embrionalna. Jeżeli chcemy, aby w jeszcze większym stopniu pozytywnie wpływała na zdrowie naszego kręgosłupa, należy zastosować poduszkę ortopedyczną. Poduszka ortopedyczna do spania na boku ma anatomiczny kształt, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do pozycji, jaką w czasie snu przyjmuje nasze ciało. Poduszka tego typu sprawia, że kręgi szyjne zostają odciążone, zaś całe nasze ciało odpoczywa w naturalnej i komfortowej pozycji, która przynosi odpoczynek.

Kto powinien spać na poduszce ortopedycznej?

Na poduszce ortopedycznej może spać niemalże każdy człowiek. Pamiętać jednak należy, że powinna być ona adekwatnie dobrana dla naszych potrzeb. Śpiąc na boku, wybierzmy poduszkę, która przeznaczona jest właśnie do spania w tej pozycji. To jednak nie wszystko, ponieważ wybierając poduszkę powinniśmy zwrócić również uwagę na to, aby dobrana była do naszego wzrostu, ciężaru ciała i szerokości barków.
Profilaktycznie każdy z nas może zastosować tego typu poduszkę. Pewne ograniczenie występuje jedynie wśród dzieci, które nie ukończyły jeszcze drugiego roku życia, a także osób po ciężkich wypadkach i przebytych operacjach.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.