Znaczenie hormonów w budowaniu masy mięśniowej

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hormony są bardzo istotnym elementem w budowaniu tkanki mięśniowej. Bardzo ważnym i znaczącym jest męski hormon anaboliczny o nazwie testosteron.

Poziom tego hormonu wzrasta po treningu siłowym, jego działanie jednak do dzisiaj nie zostało do końca wyjaśnione. Naukowcy twierdzą, że ten hormon działa już na poziomie komórkowego DNA, są to jednak tylko spekulacje.

Jak zwiększyć produkcję testosteronu?

Aby zwiększyć produkcję testosteronu, należy wykonywać takie ćwiczenia, które będą angażowały w swoje wykonanie jak najwięcej mięśni. Idealne są ćwiczenia siłowe, przy czym trzeba pamiętać o tym, że maksymalne obciążenie nie powinno przekroczyć 85% naszej maksymalnej siły. Hormonem, który również ma związek z budową tkanki mięśniowej jest hormon wzrostu, czyli inaczej somatotropina.

O ile testosteron odpowiada głównie za siłę, o tyle hormon wzrostu odpowiedzialny jest za skład ciała. Kiedy stężenie hormonu jest wysokie, następuje spalanie tłuszczu i przyrost mięśni. Czasem, w którym największa ilość somatotropiny jest wydzielana do krwi jest noc. Na temat hormonu wzrostu dowiesz się więcej na tej stronie – http://www.inhal.pl/hormon-wzrostu-somatotropina/

Za tkankę mięśniową odpowiedzialna jest również insulina. Zwykle kojarzy nam się ona z cukrzykami i transportem glukozy. Jej zadaniem jest jednak również uczestnictwo w odbudowie zniszczonych włókien mięśniowych. Dzięki jej działaniu do mięśni może dotrzeć glukoza, która prowadzi do odbudowania białka w mięśniach. Trzeba jednak pamiętać, że nadmiar insuliny też nie jest stanem pożądanym.

W przypadku, gdy dostarczona do organizmu insulina dostarczy do mięśni dokładnie tyle glukozy, ile potrzebują, nadmiar energii zostanie odłożony jako tłuszcz. Dlatego tak ważne jest, by węglowodany spożywać przed treningiem i po nim, a unikać tego w innych porach dnia, unikniemy w ten sposób nabrania kilogramów.

Hormony mają ogromny wpływ na budowę tkanki mięśniowej. Stosując odpowiednio dobrane ćwiczenia i dobrze zbilansowaną pod tym kątem dietę, możemy wpływać na stężenie danego hormonu we krwi, powinno się to jednak odbywać pod okiem specjalisty, by uniknąć rozregulowania układu hormonalnego. Te wszystkie czynniki w połączeniu ze sobą dają nam szansę na osiągnięcie wymarzonej sylwetki w stosunkowo niedługim czasie.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.