Zdrowe śniadanie – co warto jeść?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, ponieważ dodaje energii do działania, dlatego też nie należy go omijać, pamiętając jednak o tym, aby było ono nie tylko smaczne, ale również zdrowe.

Śniadanie powinno dostarczać ok. 30% dziennego zapotrzebowania na kalorie, czyli od 450 do około 660 kcal. Składniki odżywcze oraz energia pochodząca z odpowiednio skomponowanego śniadania pomoże poprawić koncentrację w pierwszej połowie dnia, a także zwiększy kreatywność. Co jednak powinno zagościć na talerzu o poranku i w jaki sposób przygotować przepyszne i zdrowe śniadanie?

Jakie produkty spożywcze warto wybierać na śniadanie?

Nie bez powodu śniadanie określane jest mianem najważniejszego posiłku w ciągu dnia, ponieważ dzięki niemu można nie tylko uzupełnić rezerwy wyczerpane podczas nocy, ale również zapewnić sobie odpowiednią ilość energii na pierwszą połowę dnia. Z tego też względu warto każdego poranka poświęcić kilka minut na przygotowanie odpowiednio zbilansowanego śniadania, którego kaloryczność powinna być uzależniona od ilości pozostałych posiłków spożywanych w ciągu dnia. Co jednak powinno zawierać każde śniadanie? Zarówno łatwo przyswajalne produkty spożywcze, które od razu zaspokajają głód, jak i dłużej trawione węglowodany, ponieważ dzięki nim przez wiele godzin można czerpać energię po zjedzonym śniadaniu. Podczas przygotowywania śniadania warto zadbać o to, aby było ono urozmaicone, czyli zawierało produkty żywnościowe z każdego szczebla nowej piramidy żywienia (produkty pełnoziarniste (musli, płatki śniadaniowe), białko zwierzęce, białko roślinne, warzywa, owoce oraz zdrowe tłuszcze).

Jak poradzić sobie z problemem niejedzenia śniadań?

Poranny pośpiech towarzyszy w obecnych czasach niejednej osobie, ponieważ aby zdążyć do pracy, bardzo często brakuje czasu na przygotowanie oraz zjedzenie zdrowego śniadania. Warto jednak wiedzieć o tym, iż śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dlatego też nie należy go omijać. W jaki zatem sposób można poradzić sobie z problemem niejedzenia śniadań? Dzień wcześniej warto zaplanować sobie menu na śniadanie, jednak świetnym pomysłem może być przygotowanie wieczorem np. pasty rybnej lub jajecznej, czy też przepysznej i zdrowej granoli. Aby zjeść śniadanie i nie spóźnić się do pracy warto pójść wcześniej spać lub wstać około 15 minut wcześniej, co początkowo może być trudne, jednak z każdym dniem powinno być już tylko lepiej.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.