Wpływ jogi na zdrowie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Joga to z pewnością bardzo znana forma aktywności fizycznej, która jest podejmowana przez osoby w różnym wieku. Pochodzi z Indii i łączy w sobie ćwiczenia oddechowe, medytacje, rozciąganie poprzez przyjmowanie określonych postaw mających pobudzić nasze mięśnie do działania.

Joga ma wiele zalet nie tylko oddziaływające na nasze zdrowie fizyczne, ale także dzięki niej można osiągnąć upragniony spokój po np. ciężkim dniu w pracy lub zajmowaniu się domem. Jest ona przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Aby zacząć nie potrzeba tak naprawdę żadnego doświadczenia lub specjalistycznego sprzętu. W internecie można odnaleźć wiele poradników, które pokażą jak wykonywać ćwiczenia poprawnie. Można też zapisać się na organizowane kursy, na których razem z grupą uczestniczycie w zajęciach z profesjonalistą, który dokładnie będzie pokazywał każdy ruch, ale także wskaże i skoryguje zaistniałe błędy. Jeżeli z początku nie udaje się wykonać niektórych ćwiczeń, nie wolno tracić wiary i chęci. Wiele osób porzuca tę formę aktywności ze względu na trudność jej wykonywania. Jednak warto się zdeterminować do dalszych ćwiczeń i samodoskonalenia. Jeżeli będziemy wytrwale i systematycznie ćwiczyć, osiągniemy upragnione efekty. Oto kilka z nich.

Radość z jogi

Uprawianie jogi daje wiele radości. Pomaga w leczeniu stanów depresyjnych czy zwalcza stres spowodowanym szybkim biegiem naszego życia. Dzięki niej podnosi się nasza samoocena. Jesteśmy odważniejsi i mamy więcej energii, którą możemy spożytkować w pracy, szkole lub przy pracach domowych. Pozwala nam się spełniać w różnych aspektach życia. Daje po prostu wewnętrzny spokój i ukojenie naszych nerwów. Możemy także z góry spojrzeć na nasze dotychczasowe życie i spróbować je zmienić.

Joga a zdrowie

Jeśli chodzi o aspekt zdrowia, to joga wcale nie jest gorsza pod tym kątem. Udowodniono, że taka forma aktywności rozluźnia napięte mięśnie, leczy wszelkiego rodzaju bóle aparatu ruchu, głowy lub zespołu cieśni nadgarstka, czyli chwilowego drętwienia palców. Ponadto wzmacnia wszystkie mięśnie i stawy oraz obniża szanse wystąpienia kontuzji np. podczas upadku. Wykonywanie takich ćwiczeń obniża ciśnienie oraz zmniejsza ryzyko chorób serca i całego układu krwionośnego takich jak np. zawału lub udaru. Poprawia także metabolizm, przez co można pozbyć się kilku dodatkowych kilogramów.

Podsumowując, joga pozwala pozbyć się wszelkich dolegliwości. Praktyka jogi to również antidotum na stres. Dzięki niej można odnaleźć upragniony spokój i z innej perspektywy spojrzeć na własne życie.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.