Wakacje z piłką

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Sport to coś, czym powinien być zainteresowany każdy człowiek. Zainteresowany w sposób czynny, a nie bierny – w końcu zainteresowanie sportem liczy się jako zainteresowanie tylko wtedy, gdy ktoś uprawia jakąś dyscyplinę sportu. A im wcześniej zacznie – tym lepiej dla niego. Dlatego pasją do uprawiania sportu warto zarażać już dzieci. W końcu czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. A przecież dzieci jako takich na ogół nie trzeba bardzo mocno namawiać – dzieci same z siebie bardzo lubią się ruszać, są prawdziwymi wulkanami energii, którą muszą gdzieś wyładować. A sport jest do tego najodpowiedniejszy. W dodatku łączy przyjemne z pożytecznym.

Aktywne wakacje

Nie da się ukryć, że w Polsce zdecydowanie największą popularnością wśród przeróżnych dyscyplin sportowych cieszy się piłka nożna. Piłka nożna od dawien dawna uważana jest przez wielu za prawdziwy sport narodowy. Tak było dawniej, nawet gdy reprezentacja Polski nie odnosiła jakichś znaczących sukcesów na polu sukcesów międzynarodowych, tak wygląda to też obecnie, gdy polska reprezentacja powoli acz sukcesywnie wspina się na sam szczyt. Nie może zatem dziwić, że kolonie piłkarskie cieszą się olbrzymim powodzeniem. Jeżdżą na nie z ochotą nie tylko chłopcy, ale również dziewczynki.

W końcu sport jest dla każdego. Dokładnie tak samo jak letnie obozy, w tym również letnie obozy sportowe. Piłka nożna rozpala wyobraźnię dzieci. Nie ma chyba dziecka czy nastolatka, który by nie grał w piłkę nożną, marząc przy tym, że zostanie zauważony przez jakiegoś łowcę talentów i zrobi międzynarodową karierę w piłkarstwie. A wtedy już kontrakty i pieniądze będą spływać szerokim strumieniem. Każdy, kto gra w piłkę o tym marzy. Nie każdy jednak jest w stanie zrealizować te marzenia. Do tego potrzeba odrobiny talentu. Jednak talent to nie wszystko.

Przede wszystkim trzeba wielu, naprawdę wielu ciężkich godzin pracy i wymagających treningów. Bez tego, bez ciężkiej pracy i systematyczności daleko się nie zajdzie. Warto o tym pamiętać. Warto też zachęcać i motywować dziecko. Bo nawet najbardziej zapalony mały piłkarz ma chwile zwątpienia i potrzebuje zewnętrznej motywacji do dalszego działania.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.