Śniadanie mistrzów, czyli jak rozpocząć zdrowo nowy dzień

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia”, takie hasło często pojawia się w mediach oraz wśród specjalistów od żywienia. Przestrzegają nas, aby w żadnym wypadku nie lekceważyć porannego posiłku. Niestety większość osób nie ma czasu ani ochoty na przygotowanie sobie rano jedzenia i zastępuje je kubkiem kawy. Nie od dziś wiemy, że odpowiednie śniadanie pozwala rozpocząć dzień z pełnią energii i chęci do życia, ale czy naprawdę jest aż tak istotne? To pytanie zadaje sobie wiele osób mających problem z porannymi posiłkami.

Śniadanie – czy naprawdę jest tak ważne?

Dobrze zbilansowane, zdrowe śniadanie powinno na co dzień gościć w naszym menu. Dostarcza ono organizmowi wszystkich odpowiednich substancji odżywczych oraz witamin, a to dobrze wpływa na koncentrację i pracę mózgu. Spożywanie śniadania pozwala uniknąć podjadania między posiłkami oraz wieczornych napadów głodu. Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż takie przekąszanie w ciągu dnia prowadzi do otyłości i innych poważniejszych chorób. Tak więc aby nasz organizm mógł dobrze funkcjonować, zdecydowanie powinno się jeść śniadania. Oczywiście nie chodzi o to, aby o 6 rano przed pracą wmuszać coś w siebie na siłę lub jeść w pośpiechu. Nie musimy jeść zaraz po przebudzeniu, jeżeli nie czujemy takiej potrzeby. Śniadanie możemy zapakować i zjeść w pracy, kiedy poczujemy taką potrzebę. Ważne, aby nie głodzić się do południa, bo to już jest bardzo niezdrowe.

Co jeść na śniadanie?

Aby nasze śniadanie było pełnowartościowe, powinno zawierać odpowiednią ilość białka i błonnika. Ważna jest też różnorodność posiłków. Codzienne spożywanie takich samych składników nie jest wskazane. W ciągu tygodnia, kiedy mamy mało czasu najlepszym wyborem będą płatki kukurydziane lub musli. Osoby będące na diecie mogą wybrać musli dietetyczne. Należy pamiętać, aby łączyć je z jogurtem lub kefirem, w żadnym wypadku nie należy używać mleka. Ta zasada dotyczy nie tylko osób będących na diecie. W weekend, kiedy mamy nieco więcej czasu możemy zjeść jajecznicę z pieczywem pełnoziarnistym czy kaszę jaglaną z ulubionymi dodatkami. Taki posiłek bez wątpienia zaspokoi nasze zapotrzebowanie kaloryczne, a zarazem będzie lekki i zdrowy.

Bez wątpienia pierwszy posiłek w ciągu dnia jest bardzo istotny, ale nie mniej ważne jest otoczenie, w jakim go spożywamy. Dobrze skomponowane śniadanie, spożyte z przyjemnością i w miłej atmosferze pozwoli nam cieszyć się w pełni nadchodzącym dniem.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.