Polskie wyroby regionalne – coraz bardziej popularne w kraju i na świecie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wiele produktów spożywczych charakterystycznych dla danych części Polski było do pewnego czasu kupowanych i konsumowanych tylko przez miejscowych oraz turystów. Choć już od wielu lat istniała sprzedaż wysyłkowa takich produktów, to nigdy na masową skalę, dotyczyła wyłącznie jednostki. Większość Polaków miała więc okazję kosztować wszelkie wyroby regionalne jedynie w okresie urlopowym. Jednak teraz ta sytuacja znacznie się zmieniła. Jak obecnie wygląda sprzedaż produktów pochodzenia regionalnego?

Ogólnodostępność

Wraz z rozwojem internetu, mali producenci regionalni rozpoczęli unowocześnianie reklamy swoich produktów. Powstało wiele witryn promujących wyroby regionalne. Ponadto w wielu miejscach w internecie pojawiło się wiele informacji dotyczących prozdrowotnych właściwości wielu regionalnych przysmaków, takich jak nalewki owocowe, czy miody pitne. Osoby zajmujące się produkcją po zdobyciu certyfikatów zaczęły zakładać sklepy internetowe, które rozwijały się coraz prężniej. W sprzedaży na cały kraj pomogła także rozwijająca się branża kurierska. Regionalne potrawy coraz częściej pojawiały się na stołach Polaków, którzy rozpoczęli ich promocję na cały świat. Stało się to dzięki komentarzom, anglojęzycznym artykułom, które były tworzone przez Polaków, ale przede wszystkim za sprawą rodaków mieszkających za granicami kraju. Częstowali oni produktami regionalnymi przyjaciół i znajomych z innych krajów. Popularność tych produktów rosła w siłę, były promowane przez blogerów, użytkowników instagrama, pojawiały się także w anglojęzycznych programach telewizyjnych. Mali producenci rozwinęli swoją działalność i rozpoczęli eksport produktów na masową skalę. Największymi importerami stały się: Wielka Brytania, Włochy, Francja.

Dlaczego warto jeść produkty regionalnego pochodzenia?

Są nie tylko smaczne, ale również bardzo bogate w istotne dla organizmu wartości odżywcze. Wiele z nich wzmacnia odporność i wspiera priorytetowe procesy zachodzące w organizmie. Stanowią bardzo dobre urozmaicenie diety. Co ważne, związane są także z kulturą i historią regionów, z których pochodzą. Warto przy okazji próbowania różnych regionalnych potraw zapoznać się także z historią ich powstania, składem oraz działaniem.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.