Kitesurfing – jak się uczyć to tylko z najlepszymi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kitesurfing to jedna z tych dyscyplin, których nie warto uczyć się na własną rękę. Jeśli masz wątpliwości dlaczego, poobserwuj przez chwilę kitesurferów w akcji – czy to spędzając urlop na Helu czy chociażby oglądając filmiki, których w internecie znaleźć można mnóstwo. Są wśród nich również filmy instruktażowe, pokazujące jak krok po kroku „nauczyć się” pływania na desce z latawcem. Warto jednak traktować je wyłącznie jako wstęp i teoretyczne przygotowanie do właściwego kursu, który zawsze powinien odbywać się pod okiem fachowego instruktora.

Nauka kitesurfingu

Możliwości nauki jest co najmniej kilka. Możesz zapisać się na obóz kitesurfingowy. Jeśli chcesz mieć pewność, że załapiesz się w sezonie, który u nas trwa zaledwie kilka miesięcy (od maja do września) musisz odpowiednio wcześniej wybrać szkołę i zarezerwować termin. Możesz też iść na tzw. spontan i zrobić kurs kite’a przy okazji letniego wypoczynku nad morzem.

Bez względu na to, którą opcję wybierzesz bądź gotowy na moc wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

Jedynym problemem może być wybór szkoły, bo musisz wiedzieć, że jest ich naprawdę wiele, a z tych wielu tylko niektóre są szkołami kite z prawdziwego zdarzenia. Jak zatem wybrać najlepszą? Przede wszystkim warto przeszukać zasoby internetu. Jest mnóstwo forów i blogów, prowadzonych przez miłośników kite’a, gdzie chętnie wymieniają się oni swoimi doświadczeniami. Wystarczy wpisać w Google hasło: szkoła kitesurfingu lub dobra szkoła kitesurfingu.

Na pewno znajdziesz mnóstwo opinii i porad. Pamiętaj jednak by podchodzić do nich z pewną dozą ostrożności – czasem zdarza się bowiem, że negatywne opinie to efekt działań zazdrosnej o klientów konkurencji. Dlatego bardziej wiarygodnym źródłem informacji będą znajomi. Warto popytać w gronie bliższych i dalszych przyjaciół czy jest szkoła, którą mogą z czystym sumieniem polecić lub taka, której radzą unikać.

Jak wybrać szkołę kitesurfingu?

Warto również samemu poświęcić trochę czasu i wnikliwie przejrzeć ofertę wybranych szkół. Na co należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim sprawdź, od kiedy szkoła działa na rynku i jakie posiada doświadczenie w szkoleniu kursantów. Sprawdź, kim są instruktorzy i czy posiadają odpowiednie certyfikaty poświadczające umiejętności. Dowiedz się, jak dokładnie wyglądają szkolenia, iluosobowe są grupy, czy szkoła zapewnia ubezpieczenie na czas kursu, sprzęt oraz zakwaterowanie. Warto zapytać również czy treningi są nagrywane – często robi się to po to (zwłaszcza na wyższych poziomach zaawansowania), by potem kursant mógł odtworzyć sobie lekcję i wyłapać błędy, by więcej ich nie powtórzyć. Warto zapytać również o ewentualnie zniżki czy rabaty – niektóre szkoły przyznają je, gdy na kurs zapisze się większa grupa (więc może to być ciekawa opcja na wspólne wakacje ze znajomymi).

Na koniec warto jeszcze zadzwonić do wybranych szkół, porozmawiać, dogadać szczegóły tak, by wszystko było jasne.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.