Jaki rower elektryczny wybrać?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Rowery elektryczne to bardzo dynamicznie rozwijający się segment rynku rowerowego. Ludzie żyjący w dużych miastach coraz częściej poszukują alternatywy dla środków komunikacji publicznej. Wiele osób z pewnością zwróci uwagę na większą dostępność rowerów elektrycznych. Producenci oferują różnorodne modele, które można wybrać według indywidualnych potrzeb.

Wybór roweru

Przed podjęciem decyzji o zakupie roweru należy zastanowić się, do czego dokładnie będziemy go używać. Należy zadać sobie kilka pytań: Gdzie najczęściej jeżdżę na rowerze? Po jakiej nawierzchni jeżdżę najczęściej? Jakie aspekty w rowerze cenię najbardziej? W jaki sposób będę używać roweru? Czego najbardziej brakuje mi w obecnym rowerze? Po przeanalizowaniu tych kwestii na pewno dokonamy dobrego i odpowiednio dopasowanego wyboru roweru elektrycznego. Może się okazać, że odpowiednim zakupem będzie całkiem inny rower niż pierwotnie był wybrany. Dobrze wybrany rower to przede wszystkim wygoda, a także radość z jazdy.

Charakterystyka rowerów elektrycznych

E-bike posiadają silnik, którego zadaniem jest wspomaganie naszego pedałowania. Wspomaganie uruchomione zostaje w momencie nacisku na pedały i kręcenia korbami. Silniki w rowerach elektrycznych zazwyczaj mają moc 250W, a osiągana prędkość to 25 km/h. Nie trzeba posiadać specjalnych uprawnień, aby móc jeździć takim rowerem. Rowery elektryczne ważą trochę więcej i wynosi około 20-24 kg. Podczas jazdy miejskiej z pewnością waga nie będzie odczuwalna, natomiast podczas jazdy na nieutwardzonych drogach może stać się problematyczna.

Jaką moc silnika w rowerze elektrycznym wybrać?

Trzy podstawowe parametry, na jakie należy zwrócić uwagę to moc, zasilanie i moment obrotowy. W rowerach elektrycznych miejskich montowane są zazwyczaj silniki o mocy 250W. Zdarzają się jednak modele posiadające większą moc np.: 350W, 750W lub nawet 100W. Modele te będą różniły się od siebie wagą i zapotrzebowaniem na energię. Mocniejsze silniki są zasilane większym napięciem i wymagają dłuższego ładowania. Pozwolą natomiast na jazdę na bardziej nierównej nawierzchni lub z użyciem mniejszej siły pedałowania.

Rodzaj akumulatora i wyposażenie dodatkowe

Sprzedawcy najbardziej polecają nowoczesne akumulatory litowo-jonowe, ponieważ są one wyjątkowo kompaktowe i lekkie. Ważnym parametrem jest pojemność akumulatora, od której zależna będzie możliwa do przejechania na jednym naładowaniu odległość. Pamiętajmy, że rower ma nam służyć bardzo często i ważne są także zawarte w nim elementy dodatkowe. Należy zwrócić uwagę na oświetlenie, błotniki, osłony na łańcuchy, podpórkę czy bagażnik. Odpowiednio dobrany rower zapewni radość z jego użytkowania i komfort podróży.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.