Jak wzmocnić pamięć i koncentrację?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Coraz częściej zdarza Ci się o czymś zapomnieć? Wracasz się do domu po dokumenty, których zapomniałaś, zakupy robisz na kilka rat, a Twoim nieodzownym przyjacielem jest kalendarz? To brzmi jak kłopoty z pamięcią! Z jednej strony wydają się być one niewinne – przecież każdemu może się zdarzyć. Z drugiej strony, taka ulotność pamięci potrafi zdezorganizować nasz całodzienny plan działania i wprowadzić bałagan do życia zarówno zawodowego jak i rodzinnego. Jeżeli oprócz kłopotów z pamięcią pojawiły się także problemy z koncentracją, to uwaga! Przyczyną takich dolegliwości może być nieodpowiednia dieta. Co zatem dorzucić do naszego menu, żeby działać na wyższych obrotach?

Zadbaj o energię dla mózgu!

Nasz mózg to jest niesamowicie skomplikowany. Swoją sprawnością, szybkością i wydajnością znacznie przekracza najlepsze komputery na świecie. Żeby jego działanie było jak najlepsze i bezawaryjne trzeba o niego odpowiednio dbać, dostarczać energii i niezbędnych składników odżywczych. Jak wiadomo zbilansowana dieta, pełnowartościowe posiłki to przepustka do zdrowego życia. Oto kilka ważnych składników wzmacniających umysł – sprawdź czy obecne są w Twoim menu.

Co jeść na dobrą pamięć?

Węglowodany złożone, to źródło podstawowego paliwa dla naszego mózgu. Ich głównym źródłem jest pieczywo pełnoziarniste, kasze gruboziarniste, pełnoziarniste makarony, soja, groch, fasola. Nasz organizm trawi te produkty dość powoli, więc mózg przez długi okres czasu otrzymuje energię niezbędną do działania.

Kiedy już zadbaliśmy o podstawowe paliwo zasilające nasz mózg przez cały dzień, dostarczmy mu dodatkowych składników. Z pewnością są nimi nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Dostarczanie ich jest bardzo ważne, ponieważ nasz organizm nie jest w stanie sam wyprodukować tych kwasów. Najważniejsze są kwasy omega-3, które niezwykle poprawiają funkcjonowanie organizmu. Przyjmowanie odpowiedniej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych wspiera funkcjonowanie układu nerwowego, pracę mózgu, zwiększa odporność, a także zmniejszają ryzyko zachorowania na Alzheimera. Gdzie znajdziemy kwasy omega-3 i omega-6? Między innymi w orzechach włoskich, awokado oraz rybach morskich.

Nie zapominajmy też o lecytynie. Żeby nasza pamięć działała bez szwanku, również ten składnik powinien znaleźć się w diecie. Lecytyna wpływa też korzystnie na koncentrację. Uzupełnisz ją wplatając do potraw warzywa strączkowe, orzechy włoskie, nabiał, awokado i zielone warzywa. Można też suplementować ten składnik zażywając odpowiednie tabletki na pamięć zawierające kompozycję odpowiednich składników.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.