Jak spalać kalorie na rowerze stacjonarnym?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Rowerek stacjonarny jest doskonałym narzędziem, które sprawdzi się u każdej osoby chcącej szybko zrzucić zbędne kilogramy. Tego typu trening wiąże się z dużą wygodą, gdyż aby spalić kalorie, nie musimy opuszczać nawet własnych domów. To również świetny sposób na przygotowanie się do wiosny i do sezonu letniego, jeśli planujemy przemierzanie kilometrów na tradycyjnym rowerze.

Jak rower treningowy może wpłynąć na odchudzanie i w jaki sposób wykonywać trening, aby był skuteczny?

Rowerek treningowy a odchudzanie

Wiele osób zastanawia się, czy spalanie tłuszczu na rowerku stacjonarnym jest możliwe. Istnieje sporo opinii, które zaprzeczają skuteczności treningu na tego typu urządzeniu. Ważne jednak, że jeśli będziemy ćwiczyć regularnie, w szybki sposób możemy pozbyć się zbędnych kilogramów. Zaletą jazdy na rowerze stacjonarnym jest fakt, że możemy urozmaicać swoje treningi, dzięki czemu nie tylko pozbędziemy się nudy, ale także przyspieszymy efekty ćwiczeń. 

Dzięki regularnej jeździe na rowerku możemy nie tylko przyspieszyć odchudzanie, ale także wzmocnić mięśnie. Podczas treningu pracują bowiem wszystkie partie naszego ciała. Ku zdziwieniu wielu osób, rower treningowy może pomóc nawet w pozbyciu się tkanki tłuszczowej z brzucha, a tego typu ćwiczenia są o wiele skuteczniejsze niż powszechnie stosowane brzuszki. 

Jak jeździć na rowerku stacjonarnym?

Aby rowerek treningowy mógł przynieść pożądane efekty, musimy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim każda aktywność fizyczna powinna iść w parze z odpowiednią dietą. Nie chodzi tutaj o wprowadzanie restrykcyjnych zasad i stosowanie głodówek — wręcz przeciwnie! Ważne jest racjonalne żywienie i fakt, aby nie unikać regularnych posiłków. Musimy jednak wyeliminować z codziennego jadłospisu produkty, które mogą skutecznie zaburzać rezultaty treningu na urządzeniu, jakim jest rower treningowy. Przede wszystkim unikajmy tłuszczów zwierzęcych, zamieniając je na roślinne (tj. oliwa z oliwek, olej kokosowy), odstawmy fast foody, słone przekąski, słodycze, tłuste mięso zamieńmy na chudy drób (np. indyka, kurczaka), a białe pieczywo, białe ryże i makarony na ciemne produkty pełnoziarniste. 

Dodatkowo musimy pamiętać o:

Regularności treningów — Ich częstotliwość powinniśmy dobierać do poziomu zaawansowania. Jeśli dopiero rozpoczynamy regularne uprawianie aktywności fizycznej, możemy zacząć od ćwiczeń 2-3 razy w tygodniu. Pozwoli to na odpowiednią regenerację organizmu. 

Tempie jazdy — Nie powinno być ono jednostajne. Jeśli chcemy, aby rowerek treningowy pomógł nam w pozbyciu się tłuszczu, musimy stosować interwały. Trening interwałowy polega na pedałowaniu na przemian w wolnym i bardzo szybkim tempie. Tego typu ćwiczenia nie powinny trwać dłużej niż 30 minut.

Rozgrzewce — Każdy trening musi być poprzedzony rozgrzewką. Możemy zacząć od rozciągania mięśni, jednak świetnym sposobem jest powolne pedałowanie w celu rozgrzania ich i przygotowania do intensywniejszej aktywności.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.