Jak działa ZMA?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dylematy na tematy odżywek i suplementów diety spędzają sen z powiek bardzo wielu ludziom, dzień po dniu. Ci, którzy już zażywają odżywki szukają jeszcze lepszych, natomiast Ci, którzy dopiero planują rozpocząć ich zażywanie nie wiedzą jak się do tego zabrać i jakie odżywki wybrać, aby zamierzony efekt został osiągnięty i aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić, bo i tak może się przecież zdarzyć.

Czy rzeczywiście ZMA jest warte uwagi?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym właściwie są odżywki ZMA – jak wskazują badania nad tego rodzaju środkami, ZMA jest to po prostu kombinacja pierwiastków chelatowanych, czyli cynku i magnezu, wraz z witaminą B6, oczywiście w idealnie i precyzyjnie dobranych proporcjach. Pierwiastki te są bardzo istotne w procesie przyrostu masy mięśniowej jak również są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, szczególnie jeśli chodzi o sportowców. Jak twierdzą specjaliści i sportowcy korzystający z tego rodzaju odżywek, są to preparaty wysokokaloryczne, które charakteryzują się naprawdę wysoką skutecznością. Ich najważniejsze zadanie to przyspieszenie budowy beztłuszczowej masy mięśniowej.

Specyfika ZMA

ZMA to formuła zawierająca mineralne anaboliki, która jest zaprojektowana i testowana naukowo, potwierdzona laboratoryjnymi badaniami. Badania wykazują, że substancje zawarte w ZMA odpowiadają za zwiększenie poziomu własnego testosteronu i hormonu wzrostu.  W tym celu jednak potrzebny jest cynk i magnez, którego poziom nie może być zbyt niski. Witamina B6 tymczasem pozwala na lepsze przyswajanie cynku i magnezu. Bez odpowiedniej ilości niezbędnych do budowy masy mięśniowej pierwiastków dochodzi do katabolizmu mięśni, a więc ich rozpadu, a znowu rozpad mięśni prowadzi do zmniejszenia ilości testosteronu. ZMA temu wszystkiemu zapobiega, dlatego ma tak duże znaczenie.

A jak konkretnie działa ZMA?

  • zwiększa poziom testosteronu
  • podnosi poziomu IGF-1,
  • powoduje wzrost siły
  • zmniejsza poziom kortyzolu, przez co wpływa na zmniejszenie katabolizmu
  • przyspiesza regenerację
  • zwiększa masę mięśniową
  • polepsza wytrzymałość organizmu
  • zmniejsza skurcze mięśniowe
  •  zwiększa koncentrację
  • ma wpływ na głęboki i relaksujący sen.

Większość osób zażywających ZMA zgodnie twierdzi, że negatywnych skutków ubocznych brak, natomiast śpi im się znacznie lepiej i czują się bardziej wypoczęci, a kolejne treningi idą im coraz lepiej. Powszechnie uważa się, że głęboki sen to sekret maksymalizacji anabolicznych procesów.

Gdzie kupić suplement ZMA?

Na rynku suplementów jest wiele producentów, oferujących klientom ZMA. Z uwagi na partyjotyzm 🙂 ale przede wszystkim jakość, polecamy ZMA Olimp Sport Nutrition. To doskonały suplement dostarczający najwyższej jakości magnezu, cynku oraz witaminy B6. Produkt do kupienia w sklepach internetowych lub stacjonarnych.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.