Drogeria internetowa idealna podczas pandemii

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jesteśmy nowocześni, posługujemy się techniką, mieszkamy i pracujemy w wentylowanych pomieszczeniach, a jednak nie są nam obce pierwotne instynkty. Takie jak na przykład kierowanie się zapachem, reagowanie na niego. Dowodem na to są liczne drogerie internetowe, pełne perfum damskich i męskich, a także wyszukiwanie w google takich fraz jak zapachy marzeń opinie.

Jak pachnie strach?

Zapachy zawsze były dla nas – ludzi, ważne. Od czasów pierwotnych człowiek kierował się węchem. Był wtedy bliżej przyrody. Ale cofnijmy się jeszcze dalej w ewolucji. Same zwierzęta poprzez węch rozpoznają podniecenie albo strach u swoich braci. U ludzi tak samo drzemią podobne instynkty, ale nieco zahamowały je kultura i cywilizacja. A jednak nadal jesteśmy zdolni do rozpoznania niebezpieczeństwa – na przykład po zapachu wiemy, że się pali. Jest też pamięć zapachu, na przykład zapachów z życia prenatalnego czy z dzieciństwa.

Jak pachnie atrakcyjność?

Za pomocą zapachu rozpoznajemy także atrakcyjność innej osoby. To przecież archaiczna funkcja zapachu – działanie podniecającą na przeciwną płeć. Oczywiście ludzie pierwotni byli bardziej wrażliwi na romantyczne powonienie. W powonieniu mieści się tak naprawdę wiele informacji, na przykład informacja genetyczna. Niejedna współczesna drogeria internetowa doskonale to rozumie i oferuje specjalne feromony.

Koniec perfum damskich i męskich – perfumy unisex

Są jednak zapachy, które nie mają płci, to zapachy unisex. Pojawiły się one w sprzedaży stąd, że producenci dostrzegli, iż ludzie szukają w internecie zapachów marzeń, mają gust trans-płciowy. Czyli kobiety szukają perfum bardziej męskich, a mężczyźni bardziej kobiecych. Z czasem właściciele drogerii internetowych zrozumieli, że zapach jest czymś ponad-płciowym, jest jeszcze bardziej indywidualny niż myślano.

Zapachy marzeń opinie

Ludzie szukają więc idealnych perfum. W tym celu przeszukują fora, strony internetowe, gdzie mogą znaleźć inspirację. Czasem idealnego zapachu szukamy kilka lat. Pragniemy dobrać perfumy do swojej osobowości, nastroju, a szczególnie do pory dnia i okazji. Na dzień szukamy perfum lżejszych, świeżych, owocowych, a na wieczór cięższych, kwiatowych.

Jak dobrać zapach w drogerii internetowej?

Są więc różne zapachy – kwiatowe z nutą goździka albo magnolii, cytrusowe z nutą mandarynki, czy orientalne, drzewne, wodne, paprociowe, owocowe albo ziołowe. Każda nuta zapachu uwalnia się w różnych czasie, dlatego trzeba czasu aby wyczuć głębię perfum. Najwcześniej można wyczuć nutę głowy – rozwija się już po 15-30 minutach. Nutę serca można wyczuć po pół godzinie i zostaje na ciele około dwie godziny. Z kolei najpóźniej uaktywnia się nuta bazowa, bo po kilkunastu godzinach.

Aby idealnie dobrać zapach najlepiej odwiedzić perfumerię przed południem, nie używać balsamów do ciała, testować najwyżej 3,4 zapachy, a pomiędzy testami zobojętnić powonienie ziarenkami kawy. Idealny perfum dobieramy także do skóry – najłatwiej jest dobrać do normalnej, gdzie dobrze rozwijają się wszystkie perfumy. Z kolei perfumy damskie o nucie cytrusowej pięknie prezentują się na skórze tłustej a orientalne, kwiatowe i korzenne na skórze suchej.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.