Domowa siłownia – jak ją zorganizować?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jeżeli chcesz systematycznie pracować nad swoją sylwetką, ale nie potrafisz zmobilizować się do regularnego chodzenia na siłownię, może zorganizuj ją w.. domu. Domowa siłownia znacznie ułatwi Ci podjęcie codziennej aktywności fizycznej. Docenisz to zwłaszcza jesienią i zimą, gdy aura panująca za oknem zniechęca do jazdy na rowerze, biegania czy dojazdów do klubu fitness. Dodatkową korzyścią będą też – w dłuższej perspektywie – oszczędności, bo w końcu pieniądze wydasz tylko raz, zamiast kupowania co miesiąc karnetu na siłownię.

Wbrew pozorom, zorganizowanie we własnym domu prywatnej siłowni wcale nie jest takie skomplikowane. Nie będziesz potrzebować większej ilości pieniędzy, a przestrzeń, którą należy wygospodarować, również nie musi być duża. Najważniejsze to prawidłowo wybrać sprzęt do ćwiczeń w domu.

Na samym początku musisz dokładnie określić cel, jaki chcesz osiągnąć. Może to być na przykład pozbycie się dodatkowych kilogramów, wyrzeźbienie sylwetki, wzmocnienie mięśni czy poprawa kondycji. Jeżeli po prostu chcesz utrzymać formę, na pewno wystarczyłaby mini-wersja domowej siłowni wyposażona z 2 czy 3 urządzeń. Na niewielkim metrażu takie przyrządy do ćwiczeń, jak rower stacjonarny czy bieżnia, potrzebują jedynie małego przemeblowania. Gdy z kolei potrzebujesz więcej miejsca, dobrym rozwiązaniem będzie drobny remont lub zaaranżowanie przestrzeni w piwnicy lub garażu.

Najważniejsze, abyś podczas ćwiczeń miał zapewniony komfort i bezpieczeństwo, do tego pomieszczenie musi mieć też dobrą wentylację.

Wyposażenie domowej siłowni – jaki sprzęt do ćwiczeń wybrać?

Trudno nie zauważyć, że wybór urządzeń do ćwiczeń, jaki jest dziś na rynku, potrafi przytłoczyć. Na stronie www.tvokazje.pl można przebierać wśród rozmaitych, prostych sprzętów do ćwiczeń, takich jak hantle lub skakanki, oraz nowoczesnych i wielofunkcyjnych urządzeń jak np. Twist & Shape.

Zacznijmy zatem od nieskomplikowanych przyrządów, na przykład hantli do ćwiczeń. Są bardzo proste w obsłudze, a prawidłowo robiony trening z hantlami umożliwia pracę nad mięśniami prawie całego ciała, w tym nad mięśniami pośladków, klatki piersiowej, ud, brzucha, ramion oraz pleców. Należy tylko umiejętnie dopasować ciężar hantli do własnych możliwości i wymagań.

Inny przyrząd do ćwiczeń z tej kategorii to drążek umożliwiający podciąganie się. Spotkasz drążki, które można zamontować na ścianie, we framudze drzwi lub na suficie. Tutaj najważniejszą kwestią jest odpowiedni montaż, tak aby ćwiczenia były w 100% bezpieczne.

Dobrym zakupem będzie ponadto specjalna mata do ćwiczeń. Maty do ćwiczeń wykorzystuje się na kilka sposobów, m.in. do treningów pilates, aerobowych czy fitness. Mają zadanie chronić ćwiczącego przed ślizganiem się po podłożu, kontuzjami lub otarciami. Dodatkowo zwiększają komfort ćwiczeń i pomagają utrzymać równowagę.

Jeśli chodzi o droższe i bardziej zaawansowane urządzenie do ćwiczeń, na pewno należy wymienić bieżnię. Idealnie nadaje się do spalania nadmiaru tłuszczu, zgubienia dodatkowych kilogramów oraz poprawy kondycji organizmu. Wybierając dla siebie bieżnię treningową, zwróć uwagę, czy ma możliwość regulacji nachylenia oraz tempa biegu. Ponadto takie innowacje, jak licznik dystansu, spalonych kalorii i czasu treningu pomogą Ci kontrolować przebieg treningu i Twoje postępy.

Zaraz obok bieżni, inny popularny sprzęt do ćwiczeń to rower stacjonarny, dzięki któremu wyrzeźbisz mięśnie brzucha, nóg oraz wymodelujesz pośladki. Do wyboru jest wprost zatrzęsienie rowerów treningowych rozmaitych producentów, proste lub wyposażone w innowacje, przykładowo komputer z licznikiem parametrów treningu. Przed dokonaniem zakupu wypróbuj dany model roweru, podpytaj innych użytków w internecie albo poradź się doradcy w sklepie.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.