Dobrej jakości odżywka, czyli jaka i gdzie ją kupić?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W przypadku osób zajmujących się zawodowo sportem niezbędne jest zadbanie zarówno o odpowiedni zestaw ćwiczeń i dobrze zbilansowaną dietę, jak również o regenerację. Niezwykle pomocne okazują się być suplementy diety i odżywki, dzięki którym możliwe jest przyśpieszenie regeneracji mięśni, uzupełnienie witamin i minerałów oraz zahamowanie procesu potreningowego rozpadu mięśni. W zależności od stopnia zaawansowania oraz swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań, warto rozważyć zakup dobrej jakości odżywek.

Gdzie kupić skuteczną i dobrej jakości odżywkę?

Na rynku nie brakuje najróżniejszych suplementów diety i odżywek, jednakże w wielu przypadkach jakość owych produktów stoi pod dużym znakiem zapytania. Chodzi tutaj o odżywki niewiadomego pochodzenia. Produkty nieznanych firm może i rzeczywiście są znacznie tańsze, ale zwykle nie zostały one przebadane i mogą być wręcz szkodliwe dla zdrowia. Kierowanie się wyłącznie niską ceną produktu z pewnością mija się z celem i takie działanie może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Z całą pewnością lepiej jest zrezygnować z zakupów w podejrzanych sklepach. Sprawdzona hurtownia odżywek to najlepsze miejsce, jeśli chodzi o zakup dobrej jakości i skutecznej odżywki, której zakup nie obciąży budżetu. Niezwykle ważną kwestią jest to, aby dopasować rodzaj odżywki do swoich indywidualnych potrzeb.

Wybór odżywki

Na brak rodzajów odżywek z pewnością nie można obecnie narzekać. Do wyboru są odżywki węglowodanowo-białkowe i węglowodanowe oraz odżywki białkowe. Gainer jest odżywką węglowodanowo-białkową, w której skład wchodzą przede wszystkim różnego rodzaju węglowodany. Białka jest w niej stosunkowo niewiele od 20 do 35%. Innym przykładem odżywki węglowodanowo-białkowej jest bulk, gdzie ilość białka i węglowodanów jest podobna. Typowo węglowodanową odżywką jest carbo, a vitargo jest ulepszoną wersją carbo z przeznaczeniem dla osób trenujących wytrzymałościowo. Typowym produktem dla sportowców wytrzymałościowych są także żele bogate w węglowodany.

Jeśli chodzi o odżywki typowo białkowe, to wyróżnia się izolat białka serwatkowego, koncentrat białka serwatkowego, hydrolizat białka serwatkowego, białko kazeinowe, białko jaja oraz białko sojowe/ryżowe, konopne i inne białka roślinne. Mniej cukru i popiołu oraz więcej białka ma od koncentratu izolat białka. Wyższa będzie także cena WPI od WPC. Szybciej wchłania się natomiast hydrolizat białka serwatkowego. Na noc polecane jest z kolei białko kazeinowe. Świetną opcją jest z pewnością białko jaja, jednakże cena takiej odżywki pozostawia wiele do życzenia i nie każdego stać po prostu na suplementację takim produktem.

Sprawdź więcej na: https://www.paker.fit

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.