Dlaczego warto zainwestować w wyciskarki do soków?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Mamy do wyboru różne techniki pozyskiwania świeżych soków z owoców i warzyw. Różnica w cenie między najtańszą plastikową sokowirówką, a wyciskarką wolnoobrotową wykonaną ze stali nierdzewnej, jest niemal tak diametralna, jak między zdrowotnymi właściwościami pozyskiwanych z nich soków. Sokowirówki rwą owoc lub warzywo przy wysokich obrotach. Taka technika sprawia, że sok traci większość cennych składników, jak witaminę C, flawonoidy. Wyciskarki miażdżą miąższ przy wolnych obrotach, nie pozbawiając soku cennych składników i nie marnując owoców ani warzyw.

Dlaczego warto zainwestować w wolnoobrotowe wyciskarki do soków?

Choć wolnoobrotowe wyciskarki do soków to niemały wydatek, jest on inwestycją długoterminową: w zdrowie, młody wygląd, dobre samopoczucie i zgrabną sylwetkę. Pozyskany z owoców i warzyw błonnik sprzyja odchudzaniu. Świeżo wyciskany sok za pośrednictwem wolnoobrotowej wyciskarki do owoców-to świetna propozycja po treningu, by uzupełnić płyny, mikroelementy i witaminy.

Jak picie świeżych soków wpływa na zdrowie i wygląd?

Świeżo wyciskany sok dostarcza organizmowi niezbędne składniki odżywcze: enzymy, witaminy i minerały. Dzięki temu poprawia się wygląd naszej cery, która nabiera blasku. W wyniku detoksykacji organizmu poprzez picie soków, zmniejszy się problem z trądzikiem. Świeżo wyciskany sok zapobiega też procesom starzenia, dostarczając antyoksydanty odpowiedzialne za neutralizowanie wolnych rodników.

Dlaczego warto pozyskiwać sok przy użyciu wyciskarki? Soki, które można kupić w sklepie, często mają dłuższy termin przydatności niż doba. Oznacza to, że są sztucznie słodzone, sprzyjają tyciu, mogą prowadzić do powstawania cellulitu. Nie mają nic wspólnego z porcją świeżo wyciskanego soku, który pozwala zwiększyć odporność, szybciej uporać się z infekcjami, a także stosowany jest do terapii antynowotworowych, w tym do znanej terapii Gersona. Pacjenci wybierają do tego celu dwuślimakowe wyciskarki do warzyw i owoców, ponieważ są bardziej precyzyjne, jednak proces pozyskiwania soku trwa dłużej. To zajęcie dla osób cierpliwych i zdeterminowanych, a tacy jesteśmy, gdy chcemy odzyskać zdrowie. O wiele lepiej zapobiegać niż leczyć, używając na co dzień wyciskarki wolnoobrotowej.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.