Dlaczego warto filtrować wodę za pomocą odpowiedniego dzbanka?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bardzo wielu użytkowników ma opory przed spożywaniem wody z kranu. Nie musi być ona jednak szkodliwa dla zdrowia, jeżeli zostanie odpowiednio oczyszczona. Najbardziej praktycznym na to sposobem jest odpowiedni, filtrujący dzbanek do wody z wymiennymi wkładami.

Filtrujące dzbanki do wody – charakterystyka 

Celem filtracji wody jest przede wszystkim poprawa jej jakości, a tym samym redukcja zawartości niepożądanych elementów. Dotyczy to również polepszenia jej walorów zapachowych i smakowych, dzięki czemu uzdatniona ciecz o wiele lepiej nadaje się do codziennego użytkowania. Nowoczesny dzbanek do wody usuwa z niej wszystkie niepożądane cząstki, z którymi przepływa do kranu z rur wodociągowych. Po prawidłowym przefiltrowaniu, pod względem jakości nie odbiega ona jakością od zwykłej wody butelkowanej. Wszystkie filtrujące dzbanki do wody wymagają do działania wkładów określonego typu. Zazwyczaj filtry należące do określonych serii nie znajdują zastosowania w odrębnych modelach. Na długość procesu filtracji wpływ ma przede wszystkim pojemność zbiornika w dzbanku. Większość z nich posiada pojemność około półtora litra, na którego przefiltrowanie potrzeba mniej więcej dziesięciu minut.

Filtrujący dzbanek do wody – mechanizm działania

Dzbanki przeznaczone do filtrowania wody składają się zwykle z trzech podstawowych komponentów, do których należy pojemnik górny z pokrywą, filtr oraz pojemnik dolny. Obsługa całego mechanizmu urządzenia nie jest trudna. Najpierw należy zdjąć pokrywę pojemnika górnego, do którego wlewana jest nieoczyszczona woda. Następnie przepuszczana jest ona przez umieszczony w zwężającej się ku dołowi komorze filtr, a na końcu trafia do dolnego pojemnika. Wówczas jest ona uzdatniona, pozbawiona składników szkodliwych dla zdrowia i całkowicie oczyszczona. Nowoczesne modele posiadają na pokrywie specjalny wskaźnik zużycia, sygnalizujący konieczność wymiany filtra. Niektóre urządzenia posiadają także inne usprawnienia, na przykład lampki LED dodatkowo alarmujące użytkownika.

Dzbanki do wody – budowa filtra

Najczęściej w dzbankach filtrujących stosowane są wkłady wyposażone w złoże węgla aktywnego. Odpowiada ono za usuwanie z wody chloru oraz jego pochodnych, a także poprawę barwy, zapachu i smaku substancji. Filtr węglowy może być także uzupełniony innym złożem, na przykład w postaci żywicy jonomwymiennej o zmiękczających właściwościach. Dzięki niej woda nie pozostawia po sobie śladów osadu i jest lepiej przystosowana do gotowania. Filtr zastosowany w dzbanku może również poprawić pH wody, za sprawą dodatkowego złoża alkalicznego. Skutecznie wzbogaca ono wodę w jony wapnia, sodu oraz potasu. Filtry w dzbankach mogą być także uzupełniane o specjalne wkłady, które uzupełniają wodę np. o korzystnie wpływający na zdrowie magnez. Unikalne parametry posiada praktycznie każdy oferowany przez firmę Brita dzbanek filtrujący. Boga ich ofertą dysponuje sklep https://aquamelior.pl, specjalizujący się w sprzedaży nowoczesnych filtrów do wody oraz przydatnych akcesoriów dodatkowych.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.