Czym różnią się wyciskarki do soków od sokowirówki?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że soki to bardzo zdrowe napoje. Wszystko dlatego, że dostarczają duże ilości witamin, składników mineralnych czy antyoksydantów.

Innymi słowy, sprawiają, że nasz organizm działa lepiej, a my rzadziej chorujemy. Polacy coraz częściej przyrządzają soki w zaciszu własnego domu czy mieszkania. Niektórym wydaje się, że wyciskarki czy sokowirówki to praktycznie jedno i to samo. Są jednak zasadnicze różnice – między innymi w sposobie działania. Jakie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dzisiejszym wpisie.

Działanie wyciskarek do soków

Zastanawiacie się, jak działają wyciskarki do soków? Trzeba podkreślić, że nie powodują one rozcięcia składników. Mechanizm działania polega na przemieszczaniu się wolnoobrotowej prasy. Następnie tłoki w równomierny sposób rozgniatają włożone wcześniej owoce. W dalszej kolejności sok zaczyna przepływać przez plastikowe albo ceramiczne elementy. Eksperci podkreślają, że wyciskarki do soków gwarantują więcej substancji odżywczych niż napoje wytworzone przy użyciu innych urządzeń.

Należy podkreślić że w naszym kraju bardzo popularne są też sokowirówki. Jak działają te elementy? Na początek sokowirówki rozdrabniają owoce. Potem zostaje pozyskany sok z otrzymanej wcześniej masy. Trzeba podkreślić, że sokowirówki wydobywają napój przede wszystkim z miejsca przecięcia. To oznacza, że część napoju nie zostaje w ogóle odwirowana. To zaś powoduje, że sokowirówki zapewniają mniejszą ilością witamin i składników mineralnych. Badania pokazują, że największa różnica jest w przypadku witaminy C, która przyczynia się przecież do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego naszego organizmu.

Zalety i wady urządzenia

Te urządzenia mają jednak swoje zalety i wykazują wyższość nad wyciskarkami. Jakie? Warto wiedzieć, że sokowirówki charakteryzują się zazwyczaj większą wydajnością. Pracują szybciej i lepiej sprawdzają się w przypadku osób, które na przykład rano chcą w mig napić się na przykład napoju z pomarańczy, ale nie mają zbyt wiele czasu na jego przygotowanie.

Nie da się też ukryć, że wiele osób wybiera sokowirówki, ponieważ są one tańsze. Wiąże się to z faktem, że wytwarzają sok o niższej wartości witamin i składników mineralnych. Oczywiście, to też nie oznacza, że picie napoju z tego sprzętu nie jest zdrowe – po prostu soki z wyciskarek mają w tym aspekcie lepsze parametry.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.