Czym różnią się od siebie wyciskarki do soków?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wolnoobrotowe wyciskarki różnią się od siebie materiałem, z którego są wyprodukowane. Najdroższe wyciskarki do soków wykonane ze stali nierdzewnej.

Na rynku dostępne są także tanie wyciskarki, wykonane niemal całkowicie z plastiku, których nie należy mylić z wolnoobrotowymi. Na wyciskarki do soków możemy dostać od dwóch do dziesięciu lat gwarancji. Przy wyborze wyciskarki powinniśmy także zrozumieć różnicę między sprzętem jednoślimakowym, a dwuślimakowym.

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać? Mini poradnik

Jednoślimakowa wyciskarka do warzyw i owoców

Jednoślimakowa wyciskarka do warzyw i owoców to propozycja sprzętu, który pozwoli wycisnąć sok z zachowaniem większości substancji odżywczych, bez marnowania surowca, jak w przypadku sokowirówek. Choć wyciskarki wolnoobrotowe nie należą do tanich, model jednoślimakowy korzystniej wypada cenowo niż wyciskarka dwuślimakowa.

Dwuślimakowa wyciskarka do soku

Dwuślimakowe wyciskarki do soków pozwalają uzyskać więcej soku z warzyw i owoców, niż wyciskarki jednoślimakowe. Jednak proces ich składania, mycia jest dość czasochłonny, jeśli mamy mało czasu i cierpliwości, może nas taka konstrukcja zniechęcić do częstego wyciskania soku. Sam proces wyciskania soku przebiega wolniej, ponieważ zmieści się w niej mniej owoców i warzyw. Za to proces wyciskania jest za to bardziej dokładny i precyzyjny. Ten model wybierany jest przez osoby, które stosują terapie sokami, np. terapię Gersona.

Poziome i pionowe wyciskarki do warzyw i owoców

Pionowa wyciskarka zajmuje mniej miejsca na blacie kuchennym, niż wyciskarka pozioma. Jednak pozioma wyciskarka do soków też na swoje zalety, pracuje ciszej, na rynku są takie modele, którymi można wyciskać sok podczas drzemki dziecka. Jeśli chodzi o jakość soku, nie różni się ona niczym w przypadku obu wyciskarek. Jeśli mamy małą kuchnię, też możemy kupić poziomą wyciskarkę do soków, ale na blacie trzymać tylko silnik, a pozostałe części schować do szuflady. Pionową wyciskarką szybciej pozyskamy sok, ponieważ nie trzeba działać wbrew siłom grawitacji i popychać miąższu, jak ma to miejsce w przypadku poziomego modelu.

Wyciskarka wolnoobrotowa to inwestycja w zdrowie, witalność, lepszą odporność i samopoczucie. Najważniejsze to wyrobić nawyk jej regularnego używania.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.