Czy warto zakupić wyciskarkę do soków?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Owoce i warzywa są absolutną podstawą w diecie. Zawierają mnóstwo witamin i minerałów, poprawiają pracę organizmu, wpływają pozytywnie na naszą skórę, więc gdy chcemy zadbać o zdrowie i wygląd, powinniśmy dostarczyć odpowiednią ilość składników odżywczych.

Jedną przyjemniejszych i ekonomiczniejszych metod jest picie soków z warzyw i owoców. Możemy więc zakupić gotowy sok lub zrobi go sami przy użyciu wyciskarki.

Sposób działania wyciskarki

Zależnie od konkretnej wyciskarki, niektóre funkcje będą się od siebie różniły. Ogólne założenie działania wyciskarki polega na miażdżeniu i mielenia produktów tak, aby powstał z nich sok w 100% wytłoczony z owocu lub też warzywa.

Czy wyciśnięty sok jest zdrowy?

Napój przygotowany przy użyciu wyciskarki wolnoobrotowej zachowuje wszystkie witaminy i minerały, gdyż dzięki wolnej pracy urządzenia nie ulatniają się. Kolejnym ważnym aspektem, o którym należy wspomnieć jest dowolność wyboru składników, z jakich chcemy wycisnąć sok. Może to być jabłko, marchewka i pietruszka albo banan z truskawkami, możliwości jest wiele – zależnie od czego na co mamy ochotę lub czego potrzebujemy. Dobrze jest pamiętać, że do napoju możemy nie tylko użyć owoców i warzyw, ale także ziół ( jarmuż, mięta, mniszek lekarski ) lub nasion i ziaren ( soja, siemię lniane ). Witaminy zawarte w soku są znacznie lepiej przyswajalne niż te zawarte w suplementach diety.

Ekonomicznie i wydajnie

Produkty dostępne w sklepie najczęściej są zapakowane w plastikowe lub szklane opakowania. Sok z wyciskarki (  samo urządzenie jak i produkty trzeba zakupić, co też wiąże się z wydatkiem ) najczęściej pijemy w szklance lub kubku, więc jest to również ekologiczne rozwiązanie dla osób dbających o środowisko. Dodać warto, że jest to rozwiązanie wydajniejsze. Przykładowo, za kilogram jabłek zapłacimy od 1,50-4 zł i uzyskamy z tego około litr soku. Butelka 0,5l soku jabłkowego kosztuje około 3-7 zł ( który może zawierać konserwanty i być dodatkowo posłodzonym ), więc dostajemy dwa razy więcej za niższą lub ewentualnie tą samą cenę.

To opłaca się czy nie?

Tak, jednak należy pamiętać, że aby przygotować sok potrzebujemy więcej czasu niż na jego kupno, w dodatku zakup wyciskarki wolnoobrotowej to wydatek rzędu kilkuset złotych. Gdy będziemy korzystać z wyciskarki zamiast kupować produkt gotowy pieniądze szybko nam się zwrócą, a my w dodatku uzyskamy produkt naturalny, który zadba o nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.