Chcesz być fit? Zrób to z… pupilem!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jeśli podjęłaś decyzję – będę się odchudzać, za parę miesięcy będę ważył mniej niż obecnie – to jesteś na dobrej drodze do zrealizowania celu. Jednak oprócz teorii, należy przejść do praktyki, a tutaj już może być trudniej. Łatwo wyszukiwać salony fitness: Warszawa, Wrocław, Katowice, itd., ale trudniej już się do nich przespacerować. Wystarczy powiedzieć, że najpopularniejszy program fitness w Warszawie zarabia miesięcznie miliony złotych na… niewykorzystanych karnetach.

Co zamiast siłowni?

Dlatego warto rozważyć inną opcję: zamiast męczyć się na siłowni tylko po to, aby móc wstawić na Facebooka czy innego Instagrama zdjęcie z podpisem „fit figura”, kup sobie… psa. To nie żart – pupile zdecydowanie pomagają schudnąć, a przy tym zbierają na portalach społecznościowych znacznie więcej polubień, niż płaskie brzuchy. Dwie pieczenie przy jednym ogniu – całkiem nieźle, prawda?

Pies musi codziennie być wyprowadzany na spacer – minimum dwa razy. Oznacza to krótszy sen, ale też i pomaga w codziennym wstawaniu. Jeśli ktoś ma ciągle problemy z budzeniem się do pracy i przez to nigdy nie je śniadania (którego wartość dietetyczna jest niezmiennie podkreślana przez wielu dietetyków), pies zapewne zachęci go do wcześniejszego wstawania i cieszenia się porankiem – zwłaszcza w zimie, gdy ciężko wyrwać się spod ciepłej kołdry i gdy twoja aktywność fizyczna maleje.

Pies czasami biegnie, szarpie, ciągnie – wymaga to od nas pewnej aktywności, aby go utrzymać w ryzach na smyczy. Zyskujemy także większą świadomość naszego otoczenia, odkrywamy nowe zaułki osiedla, o których wcześniej byśmy nie pomyśleli, a przy okazji poznajemy lokalnych psiarzy. Znane są przypadki, gdy po miesiącu wyprowadzania swojego psa ktoś zaczął w końcu kojarzyć swoich sąsiadów, których wcześniej kompletnie nie znał. Oczywiście, tylko tych, którzy też posiadają własnego pupila. Plus w życiu towarzyskim? Czemu nie!

Wakacje z psem? Czysta przyjemność!

Utrzymanie psa i wyjazdy z nim na wakacje wymagają pewnego pomyślunku. Nie musisz go zostawiać u znajomych czy w hotelu, aby mieć udany wyjazd. Zapewniamy – nie ma nic radośniejszego, niż bieg z psem po plaży, na której musi się wyturlać w piasku, wejść do morza, a następnie znowu się wyturlać. Dobrze wychowany pupil nie zanieczyści plaży, ale za to będzie dobrze się bawił. Potem będzie nam miłym towarzystwem w restauracji, zwłaszcza, jeśli planujesz samotny wyjazd. Dlatego tak istotne jest jego wychowanie, np. za pomocą metody nagradzania ciasteczkami, która prawdopodobnie pomoże Tobie pozbyć się domowego zapasu ciastek (a przynajmniej tych bezpiecznych dla zwierzęcia), a to kolejna dietetyczna korzyść.

Najważniejsze jednak jest to, że pies po prostu wniesie do Twojego życia radość i szczęście. A to już połowa sukcesu w drodze do postanowienia zrzucenia kilogramów – znacznie łatwiej traci się je poprzez robienie czegoś, co lubisz (jak np. spacery z psem) i wtedy jest też poczucie, że jest dla kogo te kilogramy tracić – bo częstsze wychodzenie z domu sprawi, że będziesz zwracał większą uwagę na swoje ciało, a zarazem na jego zalety oraz wady. Zyskasz świadomość, czego Ci brakuje, ale też jakie masz zalety – pomogą w tym zapewne też pochwały słyszane od spacerowiczów oraz innych właścicieli psów, z którymi zawsze będziesz mógł pogawędzić o ostatnich kłopotach z Waszymi pupilami. A zdjęcie z psem też można ciekawie podpisać, choćby „fit z psiakiem”!

Artykuł powstał przy współpracy z portalem CityFit: http://cityfit.pl/

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.