Bieganie w rytmie ulubionej melodii

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wakacje to idealny moment na uprawianie sportu. Ma się dużo czasu, pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Nie bez znaczenia pozostaje także długość dnia, zwłaszcza dla osób pracujących od rana do wieczora – zimą zmotywowanie się do wieczornego biegu może okazać się zadaniem ponad możliwości przepracowanego człowieka.

Słyszeć własne myśli

Przy budowaniu kondycji ważne jest oddychanie, powtarzalność i regularność. Koncentrowanie się na równym rytmie w czasie zmożonego wysiłku fizycznego – kiedy oddech staje się płytszy, a serce pracuje szybciej – to często zadanie niełatwe. Zamiast skupić się na tym, żeby biec równym tempem, biegacz zaczyna kontrolować oddech i zaburzać rytm ćwiczenia. Do tego dochodzą różne myśli, które musiały się pojawić akurat w danym momencie i nie chcą odejść. Sprzyja to rozpraszaniu i stresowi związanemu z niewłaściwym wykonywaniem zadania oraz z niepokojącymi reakcjami ciała.

W takiej sytuacji polecane są słuchawki sportowe. Specjalne zaprojektowany system, który pozwala na komfortowe korzystanie z iPhone’a lub smartfona w czasie biegu lub pobytu w siłowni. Dzięki temu można słuchać muzyki, nawet przy wykonywaniu skomplikowanych, energicznych skłonów i przysiadów, co w normalnych okolicznościach zapewne skutkowałoby zsunięciem się normalnych słuchawek. W dodatku nie drażnią one samego ucha, jak to robią słuchawki nauszne – zbyt długie ich noszenie może doprowadzić do bólu i zaburzeń słuchu.

Dla kogo nadają się sportowe słuchawki?

Polecane są wszystkim tym, którzy pragną uprawiać sport w akompaniamencie ulubionych piosenek. Pozwala to odciąć się od zewnętrznego i wewnętrznego świata, wpadając w rytm – co oznacza wykonywanie ćwiczenia w określonym tempie i przez określoną ilość czasu, bez zbędnego zaprzątania sobie uwagi tym, czy wykonywane jest wg reguł.

Pomaga to skoncentrować uwagę na jednym zadaniu i koi stres związany z nadmiernym wysiłkiem organizmu – zwłaszcza podczas pierwszych tygodni ćwiczeń, zanim ciało przywyknie do nowego stylu.

Skąd wziąć dobre słuchawki sportowe?

Najlepiej wybierać takie sklepy, które specjalizują się w sprzęcie sportowym. Gwarantuje to, że zostanie zachowania niezbędna jakość i funkcjonalność, tak istotne w przypadku intensywnie wykorzystywanych przedmiotów.

Słuchawki do uprawiania sportu będą niezawodnym kompanem treningów zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, np. podczas wizyty w siłowni, jak również na otwartym powietrzu, gdzie pełno miejskiego zgiełku. Ulicznego ruchu, gwaru rozmów dochodzących z mieszkań i domków, czy hałasu z placów zabaw lub budowy – wszystkie można łatwo wyciszyć. Wystarczy założyć sportowe słuchawki i – jak za sprawą magicznej różdżki – biegacz zostanie sam z ulubioną melodią.

Należy jednak uważać, ponieważ stosowanie ich sprawia, że można nie usłyszeć zbliżającego się zagrożenia i nie zareagować w porę. Najlepiej, jeżeli na trasę biegu wybierze się spokojną okolicę, z dala od szos i polnych dróg, gdzie nie ma chodników.

Duży wybór sportowych słuchawek, znajdziemy u producenta słuchawek Philips: http://www.philips.pl/c-m-so/sluchawki/sportowe-sluchawki/najnowszy.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.