Arginina. Czy warto ją stosować?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Arginina to jeden z popularniejszych aminokwasów. Arginina to jeden z tych składników, bez których trudno wyobrazić sobie dzisiaj jakikolwiek  stack przedtreningowy. Dlaczego Arginina jest w takim razie tak popularna? Kiedy i jak ją stosować? Na te inne pytania postaram się w tym artykule odpowiedzieć. Jako pojedynczy aminokwas występuje w suplementach diety. Znajdujemy go najczęściej w postaci L-Argininy albo AAKG ( alfa-ketoglutaranu L-argininy). Arginina to aminokwas endogenny najbardziej niezastąpiony w organizmie człowieka, i odgrywający bardzo ważną rolę. Arginina wchodzi w skład białka nasienia, bierze udział w syntezie hormonu wzrostu, wspomaga uwalnianie tlenku azotu (NO), a także przyczynia się detoksykacji ze zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii. To Arginina sprawia, że poszerzają się naczynia krwionośne, a to powoduje bardzo ważne szczególnie przy sportach siłowych takich jak kulturystyka lepsze dotlenienie mięśni (tzw. potocznie nazywane uczucie „pompy”). Niestety przez naturalne procesy starzenia produkcja argininy w organizmie obniża się. Wpływ na produkcję argininy ma też sposób odżywiania, jej źródłem jest nabiał oraz mięso.

Jak stosować argininę?

Sugerowana ilość suplementacji L-argininą to od 3 do 8 gram na dobę. Najlepsze efekty daje stosowanie jej bezpośrednio przed treningiem i/lub przed snem lub kontaktem seksualnym, gdyż Arginina pozytywnie wpływa także na poziom erekcji u mężczyzn. Długofalowe zażywanie suplementu (bez okresu przerw) może prowadzić do wytwarzania nadmiernej ilości tlenku azotu, wzrostu ciśnienia krwi, obniżenia wydajności mięśnia sercowego, a także problemów gastrycznych.

Czym sugerować się przy wyborze argininy?

Na rynku jest wiele preparatów, które zawierają Argininę. Tak jak wspominałem jest ona składnikiem większości odżywek przedtreningowych (pre-workout). Jeżeli chodzi zaś o suplementy, w których arginina występuje bez towarzystwa innych składników to na czoło wysuwają się szczególnie 2 preparaty – obydwa z firmy OLIMP. Są to AAKG 1250 Extreme Mega Caps, który zawiera w każdej kapsułce 1250 mg Alfa-ketoglutaranu argininy (AAKG) oraz ARGI POWER 1500 Mega Caps, który zawiera 1230 mg czystej L-Argininy. Dla osób preferujących zaś wersję w proszku do rozpuszczenia jest Olimp Arginina AAKG Xplode Powder gdzie w porcji (w 5g) znajdziemy 3750 mg Alfa-ketoglutaranu L-argininy (AAKG). Bardzo popularna i szczególnie wygodna jest AAKG w formie gotowego do pożycia shota w płynie – OLIMP AAKG 7500 Extreme Shot z zawartością 7500 mg Alfa-ketoglutaranu L-argininy (AAKG) w każdej ampułce. Pamiętaj sprawdź zawartość argininy w jednej kapsułce, żebyś nie musiał łykać po kilka tabletek w celu osiągnięcia zamierzonego efektu.

Na co wpływa arginina?

  • produkcja tlenki azotu NO
  • zwiększenie efektywności na treningu
  • regenerację po treningową
  • detoksykacja organizmu;
  • opóźnienie procesu starzenia.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.