Akademia Tańca Sportowego

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Taniec to jedna z form spędzania wolnego czasu, którą mogą zainteresować się dzieci i dorośli. Od wielu lat mówi się o cennym wpływie tańca na ciało i umysł człowieka. Każdy z nas posiada naturalną potrzebę zabawy, a taniec jest jedną z tych form. Ukształtujemy wówczas poczucie rytmu, muzyczną wrażliwość oraz pobudzimy rozwój osobisty. Taniec może być jedną z form terapii dla osób nieśmiałych lub zmagających się z niską samooceną. Dzięki nauce ruchów człowiek jest bardziej świadomy swojego ciała i z czasem nabierze pewności.

Wpływ tańca na ciało człowieka

Taniec jest jedną z form rehabilitacji, ponieważ usprawnia ciało człowieka poprzez przywrócenie ruchomości stawów i zwiększenie zakresu ruchu. Zauważono również, że taniec uwalnia nagromadzone napięcia i likwiduje blokady mięśni. Jedną z zalet jest także poprawa krążenia krwi i lepsze dotlenienie komórek ciała. Umiarkowany wysiłek jest szczególnie polecany przez kardiologów. Tańcząc zmniejszymy także ryzyko cukrzycy typu 2, ponieważ uregulujemy gospodarkę węglowodanową. Zauważymy także pogłębienie i uregulowanie oddechu i zmniejszenie zmęczenia. Osoby, które regularnie tańczą rzadziej zapadają na choroby wirusowe, ponieważ układ odpornościowy jest związany z aktywnością fizyczną.

Czym jest taniec sportowy?

Taniec sportowy to dyscyplina sportowa, która łączy gimnastykę artystyczną, akrobatykę i taniec. Wyróżnia się kilka rodzajów tej aktywności, które można dopasować do swoich potrzeb. Tancerze w parach rywalizują w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Do rodzaju tańca dobierana jest muzyka i układana choreografia. Tancerze rozgrywają konkurencje w takich tańcach jak: samba, cha cha cha, rumba, fokstrot, paso doble, jive, tango, walc angielski, walc wiedeński, fokstrot i quickstep. Najwyższą klasą w Polsce jest klasa A, czyli mistrzowska. Dalej jest już tylko klasa S, czyli międzynarodowa klasa mistrzowska. Tancerze mogą rywalizować w mistrzostwach województw lub Polski.

Oferta szkoły Move On Akademia

W moveonakademia znajdziemy szeroki wybór zajęć tańca sportowego. W zajęciach mogą brać udział nawet dzieci w wieku 4 lat. Akademia pomyślała bowiem o stworzeniu grupy dla dzieci w wieku 4-6 lat. Inne dostępne grupy wiekowe to: 7-10 lat, 11-15 lat oraz osoby powyżej 16 roku życia. Oferowane są zajęcia z ruchu tanecznego, który wykorzystuje elementy tańca współczesnego. To wyjątkowo dynamiczne, nieprzewidywalne i uwalniające emocje zajęcia. Można skorzystać z zajęć z ruchu akrobatycznego, czyli ćwiczyć zdolności motoryczne i nauczyć się podstawowych umiejętności ruchowych. Ten rodzaj zajęć poprawi orientację przestrzenną, podniecie poczucie własnej wartości. Grupa special movement to wyróżnienie, ponieważ to zamknięta grupa. Jest docenieniem za systematyczną pracę na treningach tanecznych. Tancerze podczas zajęć pokonują swoje ograniczenia i odbywają intensywne treningi 2-4 razy w tygodniu. Na zajęciach jest obecne rozciąganie i akrobatyka taneczna. Tancerze mają możliwość udziału w solówkach, duetach i formacjach.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.