Airbike – nowa, rewolucyjna maszyna fitness – jakie daje efekty?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kluby fitness, aby zdobyć klientów i wyróżnić się na tle innych ośrodków, prześcigają się w zakupie nowych, funkcjonalnych i dających lepsze efekty sprzętów. Jedną z takich maszyn fitness jest Airbike – czym się charakteryzuje oraz co sprawia, że jest tak pożądana? Sprawdzamy to.

Maszyna fitness Airbake

Czym się charakteryzuje Airbake? To maszyna, która łączy w sobie możliwości typowego rowerka treningowego, orbitreka oraz ergometra wioślarskiego. Jest jedynym tego typu urządzeniem, które w tak szerokim zakresie angażuje do pracy górne kończyny, co zwiększa wydajność i efektywność ćwiczeń.

Jak można przeczytać na bauerfitness.com/cardio/rowery, maszyna do fitnessu Airbake aktywuje wiele partii mięśniowych, dzięki czemu możliwy jest trening całego ciała na jednym urządzeniu. Dzieje się tak dlatego, że jednocześnie możesz pchać, ciągnąć oraz pedałować.

Jednak, co istotne, możesz też rozdzielić pracę nóg od pracy ramion. To wszystko sprawia, że na Airbake’u mogą ćwiczyć nawet osoby, które niedawno miały kontuzję.

Budowa i technologie zastosowane w Airbike’u

Choć pozornie mogłoby się wydawać, że Airbake to jedynie rowerek fitnessowy o nowoczesnym wyglądzie, maszyna kryje w sobie wiele funkcji.

Po pierwsze, efektywność treningu zależy od samego użytkownika. To on decyduje o tym, jaka będzie jego intensywność. Jak to działa? Im mocniej naciska, pociąga i pedałuje, tym bardziej odczuwa opór ze strony urządzenia, a tym samym większy wysiłek musi włożyć w wykonanie ćwiczeń. Dzięki temu może stale kontrolować opór i decydować, jak intensywny ma być cały trening.

Wybierając maszynę Airbake do swojego klubu fitness należy zwrócić uwagę na jej budowę oraz wytrzymałość. Powinna być wykonana z wysokiej jakości komponentów, być uszczelniona w najważniejszych miejscach. Obecnie na rynku największą popularnością cieszą się takie sprzęty marki Xebex: Air Bike, Air Bike Performance oraz Xebex Air Bike Variable Resistance Belt (dwa ostatnie modele posiadają dodatkowy opór magnetyczny).

Urządzenia te są wyposażone w kilkupoziomową regulację siedzenia (zarówno w górę/w dół, jak i do przodu/do tyłu) oraz wyścielaną kierownicę, która zmniejsza poślizg. Ponadto są tak wyprofilowane, aby zabezpieczyć odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Pomiar treningu w Airbake

Aby trening był w pełni efektywny, musi być możliwy jego pomiar. Nowoczesne maszyny Airbake są wyposażone w konsole, które mierzą dystans, prędkość oraz kalorie spalane podczas ćwiczeń. Ponadto na ekranie wyświetlane są dodatkowe informacje, takie jak tętno, czas pracy oraz okres odpoczynku. To sprawia, że można sprawdzać swoją wydajność oraz śledzić postępy. Przy tym korzystanie z tych pomiarów jest proste i intuicyjne.

Maszyny Airbake przeznaczone są zarówno do profesjonalnych treningów, wykonywanych przez sportowców przygotowujących się do zawodów, jak i do użytkowników-amatorów, którzy chcą poprawić swoją kondycję. Dlatego powinny znaleźć się w każdym nowoczesnym klubie fitness.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.